طرح بهسازی و بازسازی میدانهای جزیره کیش به اجرا گذاشته شد 

کیش - ایرنا- مدیرعامل شرکت عمران آب و خدمات کیش از اجرای طرح بازسازی و بهسازی میدانها و زیبا سازی سیمای شهری این جزیره خبر داد.

 روابط عمومی شرکت عمران آب و خدمات منطقه آزاد کیش در گزارشی به ایرنا به نقل از علی مقدس زاده توضیح داد:  زیبا سازی شهری، نقشی مؤثر در توسعه گردشگری و پویایی اقتصاد شهری ایفا میکند و اجرای آن علاوه بر افزایش آرامش فکری و بصری ساکنان جزیره، جذابیت و تصویر ذهنی مطلوب برای گردشگران ایجاد می کند.

مقدس زاده ­با تشریح جزئیات طرح بهسازی میدانها  و نماهای جزیره کیش افزود:  در قالب این طرح  با استفاده از فضاهای سبز­حجمی وعمودی، همچنین نصب آبنما و دیگر المانهای شهری در مکانهای مناسب، فضاهای جدید و چشماندازهای زیباتری برای شهروندان کیش و گردشگران مهیا می شود.

 وی در ادامه به فراخوان کشوری به منظور ارائه طرح ها و پیشنهادات اشخاص حقیقی و حقوقی برای جذب حداکثری ایده ها اشاره کرد وگفت: بر اساس اطلاعات دریافتی حاصل از فراخوان عمومی، طرح های متناسب با فضاهای پیشبینی شده در سطح شهر تهیه و پس از اطلاع رسانی لازم نسبت به اجرای این موارد اقدام می شود.

مهندس مقدس زاده با بیان اینکه در مرحله نخست این طرح، بازسازی و بهسازی میدان خلیج فارس در دستور کار این شرکت قرار گرفته است افزود: با توجه به فرسودگی تاسیسات، ابنیه و المان موجود در این میدان نسبت به تهیه طرح جدید و متناسب با موقعیت جزیره کیشاقدام شد.

وی در ادامه گفت:در طرح بهسازی میدان خلیج فارس با بکارگیری تاسیسات به روز شده سهولت نگهداری در طول دوره بهره برداری فراهم و ترکیبی از فضای سبز، آب و شاخص نمودن آبنما در میدان مذکور اجرایی خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: مجسمه قبلی با طرح دو دلفین در این میدان با انجام بهسازی و اصلاح به صورت مجدد نصب می شود.

 براساس این گزارش، در آینده ای نزدیک عملیات بهسازی و بازسازی میدان امام خمینی نیز بر اساس طرح تهیه شده، که ترکیبی از یک نماد شاخص و اثرگذار شهری ، آبنما و فضای سبز است، آغاز خواهد شد .

۱۳۳۹

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =