فرماندار آستارا: لایروبی رودخانه‌ها مانع طغیان آنها شد

آستارا - ایرنا - فرماندار آستارا گفت: طغیان رودها در گذشته خساراتی برای روستاها و اراضی اطراف به بار می آورد و با لایروبی بستر و ساخت دیواره آنها، خطر سیلاب برطرف شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا حسن رستم زاد روز پنجشنبه در مجمع بسیج در سپاه ناحیه آستارا افزود: تا پایان سال جاری ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تقویت سیستم آب شهری اختصاص خواهد یافت تا در ایام گردشگرپذیر، با کمبود آب مواجه نشویم.

شهرستان آستارا با یک هزار و ۲۰۰ میلیمتر میانگین بارش در سال، جزو مناطق پربارش ایران است و معابر آن در بارندگی ها با آبگرفتگی مواجه می شود.

فرماندار آستارا ادامه داد: باید با حمایت از طرح های اقتصادی روستاها برای تحقق اقتصاد مقاومتی و تولید داخلی گام های بلند برداریم و با توجه به ظرفیت ها، آستارا را به عنوان شهر خلاق گردشگری معرفی کنیم.

رستم زاد افزود: تفکر بسیج و مدیریت جهادی باید سرلوحه امور مسئولان و روسای دستگاه های اجرایی قرار گیرد و در این راستا  از بیانیه گام دوم انقلاب غافل نباشیم.

او گفت: بعد از انقلاب اسلامی با تکیه بر روحیه بسیجی خدمات بزرگی ارائه شده است و امروز با حمایت های دولت و همراهی مردم، کمتر روستایی از نعمت آب، برق و گاز بی بهره است.

سرهنگ جهانبخش آرمان فرمانده سپاه ناحیه آستارا هم افزود: هفت کارگروه در مجمع بسیج در حوزه های فرهنگی، اقتصادی، فضای مجازی، اجتماعی و قضایی فعالیت می کنند و طرح ها و ایده های اعضای کارگروه در توسعه شهرستان اهمیت دارد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

۷۱۰۵ / ۷۱۲۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =