تنها راه پیشرفت کشور توجه به علم است

تهران- ایرنا- رییس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه بستر توسعه هر کشوری، توسعه علمی است، گفت: بدون توجه به علم و مخصوصا علوم پایه امکان توسعه کشور فراهم نیست.

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، فاطمه مهاجرانی در مراسم اختتامیه ششمین دوره المپیاد دانش‌آموزی هندسه که در دانشگاه امیرکبیر برگزار شد با اشاره به این مسله که زادگاه المپیادهای علمی بعد از جنگ جهانی دوم بلوک شرق دنیا بود، گفت: مفتخریم که ایران، المپیاد هندسه را پیشنهاد داد و در حال حاضر پنجاه و هفت کشور به آن پیوسته‌اند.

وی ادامه داد: این المپیاد از نظر علمی در حال حاضر به جایگاه خوبی رسیده است اما تبلیغات کمی درمورد ان انجام شده است و باید در این زمینه تلاش بیشتری صورت بگیرد.

رییس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان وزارت آموزش و پرورش، تصریح کرد: عامل پیشرفت در جهان امروز علم است و علم برای کشورها قدرت و ثروت تولید می‌کند، علوم پایه یکی از اصلی‌ترین شاخصه‌های اصلی پیشرفت کشورها است.

مهاجرانی با اشاره به کم توجهی‌ها به علوم پایه در ایران، اظهار داشت: این امر موجب نگرانی رهبری هم شده است و الپمیاد هندسه تلاشی برای توجه به علوم پایه در کشور است.

ششمین دوره المپیاد هندسه در هفته جاری در دانشگاه امیرکبیر برگزار شد، این المپیاد از سال 1393 برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =