مدت زمان کلاس‌های تربیت بدنی در مدارس افزایش یافت

قزوین - ایرنا - معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش از افزایش سه ساعته کلاس‌های تربیت بدنی در مقاطع ۱۱ و ۱۲ تحصیلی خبر داد.

مهرزاد حمیدی روز پنجشنبه در همایش کاروان مهر با نشاط در سالن اجتماعات آموزش و پرورش قزوین افزود: ما می‌توانیم در تربیت بدنی و ورزش با تقسیم کار ملی به رشد و پیشرفت خیره کننده‌ای همانند پیشرفت در حوزه دانش هسته‌ای دست یابیم و هم اینک بسترهای لازم برای این موفقیت فراهم شده است.

وی با بیان اینکه هشت هزار کانون درون مدرسه‌ای در کشور شکل گرفته است، اظهار داشت: مقام معظم رهبری بارها تاکید کردند که نظام آموزش و پرورش باید انسان تمام ساحتی تربیت کند که در این میان فعالیت بدنی از اولویت بالایی برخوردار است.

حمیدی با بیان اینکه نباید انسان در نظام آموزش و پرورش تک بعدی پرورش یابد، افزود: تمرکز صرف بر محفوظات کنکوری، قطعا انسان‌ها را تک بعدی پرورش داده و در نهایت افرادی از درب مراکز آموزشی خارج خواهند شد که تمام ساحتی نخواهند بود.

این مسئول به نقش پررنگ تربیت بدنی در نظام آموزشی جهان پرداخت و گفت: قانون اجباری کردن ورزش در مدارس جدید منسوخ نشده است و این مهم در سراسر جهان وجود دارد تا به اهمیت فعالیت‌های ورزشی بیشتر توجه شود.

حمیدی تربیت بدنی را عامل اصلی کاهش آسیب‌های اجتماعی برشمرد و گفت: اگر علت و ریشه اعتیاد را دنبال کنیم به لذت می‌رسیم که باید این لذت را به ورزش و فعالیت‌های روزانه سوق داده و اجازه ندهیم جوانان و فرزندان ما در مسیر انحراف قرار گیرند.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش بهترین روش برای تربیت و اخلاق‌گرایی را بازی‌های کودکانه در دوران مدارس عنوان کرد و گفت: شکست و پیروزی در بازی‌های کودکانه به اخلاق حسنه در جامعه منجر می‌شود و ما امروز به دلیل خلاء جمع‌گرایی و فعالیت‌های بدنی شدیداً تحت تأثیر آسیب‌های اجتماعی قرار داریم.

حمیدی یادآور شد: اخلاق را باید با تمرین کردن فراگرفت و اینگونه نیست که با توصیه و تکرار بتوان کسی را اخلاقی تربیت کرد و این مهم باید سرلوحه مدیران و مربیان آموزشی قرار گیرد.
۹۹۲۵*۶۱۰۱