اجتماع رزمندگان سمیرمی دوران دفاع مقدس برگزار می‌شود

اصفهان- ایرنا- گردهمایی بزرگ ایثارگران، فرماندهان، سرداران و سایر رزمندگان سمیرمی حاضر در جبهه های نبرد جنگ هشت ساله اوایل مهرماه برگزار می شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سمیرم روز پنجشنبه در جلسه هماهنگی برنامه های هفته دفاع مقدس، در فرمانداری اظهار داشت: بیشتر از سه هزار و ۵۰۰ رزمنده را برای دعوت به این برنامه شناسایی کرده ایم.

به گفته سرهنگ پاسدار هوشنگ نوابی، سالن بزرگ ۹ دی ناحیه مقاومت بسیج برای اجرای این گردهمایی در نظر گرفته شد و انتظار داریم همه عزیزان حضور بهم برسانند و این هفته مقدس را گرامی بدارند.

وی با اشاره به اهمیت حضور خانواده های شهدا و ایثارگران خاطرنشان کرد: تعدادی از اعضای این خانواده های معظم نیز در این گردهمایی تقدیر می شوند.

فرمانده سپاه سمیرم با بیان جمله ای از رهبر انقلاب گفت: هر روز که بر نظام جمهوری اسلامی ایران می گذرد و افق های تازه آشکار می گردد و فراز و نشیب های این راه پرافتخار نمایان‌تر می شود، ارزش جان‌بازی شهیدان جلوه‌ی بیشتر می‌یابد و لذا ما در قبال کارهای بزرگ آن عزیزان کار چندانی نکرده ایم.

وی همچنین به حمایت بسیج از تألیف و انتشار کتاب هایی درباره شهدا و دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: کتاب هایی درباره شهدای شهرستان نوشته شده که جای تقدیر دارند اما کافی نبوده و باید جامع تر در این بخش کار شود.

سرهنگ نوابی تصریح کرد: کتاب و نوشتن، ماندگارترین اثر فرهنگی است که آثار خوب تربیتی و معنوی زیادی دارد به شرط آنکه مردم ما نیز سطح مطالعه خود را بالا ببرند و ارتقا فرهنگی را در این بخش دنبال کنند.

به گفته وی، تلاقی ماه محرم حسینی و هفته دفاع مقدس گواه این مطلب است که با پیروی از کلام نورانی «هیهات مِن الذلّه» هیچ مسیری روشن‌تر از راه امام حسین (ع) و قیام عاشورا برای مبارزه با ظلم و استکبار نیست.

این فرمانده نظامی ادامه داد: امروز که دشمنان در تلاش هستند تا بتوانند با تهدید و تحریم، پیشرفت و حرکت مقتدرانه نظام اسلامی را سد کنند، بازگشت به روحیه همبستگی، اتحاد و تلاش برای خودانکایی و خودکفایی می‌تواند ما را از این دوران به سلامت و سعادت عبور دهد.

شهرستان ۱۰۰ هزار نفری سمیرم با افزون بر ۲۲ هزار بسیجی و تقدیم ۴۰۰ شهید به نظام و انقلاب اسلامی، در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان، واقع شده است.

۷۱۴۷/۶۰۲۶/

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =