۲۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۵۱
کد خبرنگار: 2181
کد خبر: 83482263
۰ نفر

برچسب‌ها

دستگاه قضائی از برنامه‌های پلیس قاطعانه حمایت می‌کند

کرمانشاه - ایرنا - رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه گفت: دستگاه قضائی قاطعانه از برنامه‌های پلیس حمایت می‌کند چرا که این برنامه‌ها در راستای امنیت‌آفرینی و برخورد با مجرمان انجام می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، "پرویز توسلی زاده" روز پنجشنبه در دیدار با فرمانده انتظامی استان کرمانشاه اظهار داشت: تعامل و همکاری پلیس و دستگاه قضائی می‌تواند امنیت موجود در جامعه را افزایش داده و سبب رضایتمندی بیش از پیش مردم شود.

وی با بیان اینکه ماموریت‌های پلیس و دستگاه قضائی بسیار بهم نزدیک و هر دو در راستای گسترش عدالت و حق‌طلبی در جامعه است، افزود: حمایت این دو نهاد از یکدیگر در اجرای برنامه‌ها موضوع مهمی است که باید مدنظر قرار گیرد.

توسلی زاده در ادامه نزاعات خیابانی، سرقت، مفاسد اقتصادی و سایر موارد را از جمله جرائم آزاردهنده در جامعه عنوان کرد و گفت: کنترل این جرائم و برخورد قاطعانه با مجرمان از جمله موضوعاتی است که باید در دستور کار هم دستگاه قضائی و هم پلیس قرار گیرد.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: برخی جرائم که به تعدادی از آنها اشاره شد را باید جدی گرفت چرا که به سادگی از کنار آن عبور کردن می‌تواند برای جامعه خطرناک باشد، هرچند هم پلیس و هم دستگاه قضائی با توجه به اشرافیت خوبی که بر موضوعات دارند برخورد قاطعانه با آنها را در دستور کار داشته و دارند.

وی یادآور شد: موضوع بسیار مهمی که باید دستگاه قضائی و پلیس به آن توجه داشته باشند پیشگیری از وقوع جرائم با اقدامات فرهنگی و ارائه آموزش‌های لازم به اقشار مختلف است، چرا که قطعا این کار هزینه‌های به مراتب کمتری نسبت به برخوردهای قانونی خواهد داشت.

توسلی زاده افزود: موضوع پیشگیری از وقوع جرم در استان نیز باید با جدیت از سوی پلیس و دستگاه قضائی دنبال شود و در این میان معاونت اجتماعی با همکاری معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری می‌تواند راهکارهایی برای پیشگیری از وقوع جرائم ارائه کنند.

رئیس دستگاه قضائی استان کرمانشاه همچنین با اشاره به حجم بالای پرونده‌های ورودی به محاکم قضائی، گفت: این کار رسیدگی به آنها را طولانی می‌کند در حالی که شاید بتوان میان افراد درگیر در پرونده‌ها صلح و سازش برقرار و از ارسال آن به دستگاه قضائی خودداری کرد.

وی، نقش پلیس در برقراری صلح و سازش میان افراد درگیر در پرونده‌ها را بسیار موثر ارزیابی کرد و اظهار داشت: ارائه مشاوره‌های مناسب قطعا به صلح و سازش در بسیاری از پرونده‌ها منجر می‌شود که البته این کار هم در حال انجام است.

توسلی زاده در پایان بار دیگر از آمادگی دستگاه قضائی برای حمایت از برنامه‌های پلیس خبر داد و گفت: با حضور سردار جاویدان در راس فرماندهی انتظامی استان شاهد ارتقاء امنیت در کرمانشاه هستیم.

۷۴۵۸/۳۰۳۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =