۲۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۲۲
کد خبرنگار: 1452
کد خبر: 83482250
۰ نفر

برچسب‌ها

نتایج شطرنج بین‌المللی ابن سینا مشخص شد

همدان- ایرنا- شانزدهمین دوره رقابت‌های شطرنج بین‌المللی اوپن ابن‌سینا با قهرمانی مسعود مصدق پور از خراسان رضوی به پایان رسید.

پس از ۹ دور رقابت استادان بزرگ و بین المللی شطرنج در جدول ای (A) مسابقات، مسعود مصدق پور از خراسان رضوی برابر مرصاد خداشناس به تساوی رسید و با ۷.۵ امتیاز عنوان قهرمانی را تصاحب کرد.

همچنین بر روی میز ۲ علی راستبد از گیلان مقابل مهدی غلامی اوریمی از مازندران مساوی شد و باهفت امتیاز بر سکوی دوم ایستاد.

آراد نظری از گیلان نیز با برتری مقابل علیرضا مظفری از فارس ۶.۵ امتیازی شد و جایگاه سوم را به دست آورد.

گیگا کیوپارادزه شطرنجباز مطرح گرجستان نیز عنوان پنجمی را کسب کرد.

یک همدانی فاتح جدول بی

جدول گروه بی نیز با قهرمانی شطرنجباز همدانی به پایان رسید.

در دور نهم و پایانی مسابقات جدول بی اوپن بین المللی ابن سینا صادق اسدی از همدان برابر محمد رضا امجد یزدان دوست به پیروزی رسید و با هشت امتیاز قهرمان شد.

همچنین حسین امیر وردستیان از آذربایجان شرقی ضمن تساوی برابر علیرضا برازجانی از فارس با ۷.۵ امتیاز در جایگاه دوم ایستاد.

آرین فرمانی انوشه از قزوین نیز با پیروزی برابر سبحان زحمتی از  استان خراسان رضوی هفت امتیازی شد و در رده سوم قرار گرفت.

در پایان دور دهم مسابقات جدول سی (C) اوپن بین المللی ابن سینا شایان احمدی از گلستان با ۹ امتیاز صدرنشین است و خشایار ساعی همدانی و محمد مبین اسماعیلی از همدان با ۸.۵ و هشت امتیاز به ترتیب در رده های دوم و سوم قرار دارند.

پایان رقابت ۴۴۰ شطرنجباز در یک هفته

رقابتهای شطرنج بین‌المللی اوپن ابن‌سینا همدان از پنجشنبه گذشته با رقابت ۴۴۰ شطرنجباز ایرانی و خارجی به میزبانی سالن ۶ هزار نفری انقلاب این شهر برگزار شد.

این پیکارها در سه جدول برگزار شد که جدول ای با رقابت ۷۷ استادبزرگ شطرنج از کشورهای مختلف جهان در ۹ دور به روش سوییسی انجام شد.

همچنین جدول بی با رقابت ۱۱۳ شطرنجباز و جدول سی با حضور ۲۵۰ شطرنجباز مطرح کشور در ۱۱ دور به روش سوییسی برگزار شد.

استاد بزرگ لئون بابوجیان از ارمنستان، استاد بزرگ گیگا کیوپارادزه از گرجستان، آنتون میخایلف از روسیه، استاد بین‌المللی لقمان گولیف از جمهوری آذربایجان، استاد بزر تورنیکه سانیکیدزه از گرجستان، استاد بزرگ مسعود مصدق پور از خراسان رضوی، استاد بین المللی مرصاد خداشناس از خراسان رضوی، استاد بین المللی محمد امین مولایی از مازندران، استاد بین المللی بردیا دانشور از تهران و استاد بین المللی محسن شعرباف از تهران شطرنجبازان مطرح این دوره از مسابقات بودند.

۸۱ میلیون تومان جایزه نقدی برای شانزدهمین دوره مسابقات شطرنج اوپن بین‌المللی ابن‌سینا توزیع شد.

بازیکنان دارای درجه استادی و درجه بین‌المللی ۲ هزار و بالاتر در جدول "اِی"، شطرنجبازان دارای درجه بین‌المللی ۱۶۰۰ تا ۲۰۹۹ در جدول "بی" و بازیکنان دارای درجه بین المللی کمتر از ۱۷۰۰ در گروه "سی" این رقابت ها شرکت داشتند.

 این رقابت ها همه ساله با حضور شطرنجبازان برتر ایرانی و خارجی در همدان برگزار می شود و سال گذشته آرش طاهباز استاد بزرگ شطرنج از گیلان با کسب تساوی برابر احمد عسگری زاده از تهران با هفت امتیاز عنوان قهرمانی را کسب کرد.

۷۵۲۰/۲۰۹۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =