ظریف: «تیم بی» به دنبال فریب ترامپ است

تهران- ایرنا- وزیر امور خارجه ایران با ارسال پیامی در حساب توئیتر خود گفت: باقیمانده تیم بی (همراه با هم‌پیمانان جاه‌طلب) تلاش دارند تا دونالد ترامپ را برای ورود به جنگ فریب دهند. به خاطر خودشان هم که شده، باید دعا کنند به آنچه که در پی آن هستند، نرسند.

محمدجواد ظریف در حساب توئیتر خود در اشاره به سخنان وزیر امور خارجه آمریکا نوشت: «اقدام به جنگ» یا «تحریک به جنگ»؟ باقیمانده تیم بی (همراه با هم‌پیمانان جاه‌طلب) تلاش دارند تا دونالد ترامپ را برای ورود به جنگ فریب دهند. به خاطر خودشان هم که شده، باید دعا کنند به آنچه که در پی آن هستند، نرسند.

وی در ادامه تاکید کرد: آنها هنوز در حال پرداخت هزینه جنگی به مراتب کوچکتر در یمن هستند که با نخوت فراوان می‌خواستند چهار سال پیش، آن را تمام کنند.

همچنین وزیر امور خارجه ایران در پیامی دیگر خطاب به وزیر امور خارجه آمریکا نوشت: ترک عادت موجب مرض است آقای پمپئو! «دروغ و فریب» و پیشانی به خاک ساییدن در برابر دست‌نشاندگان خارجی که به جان و مال دیگران هیچ اعتنایی ندارند، طی روزهای اخیر به سطح جدیدی رسیده است.

ظریف در پیام خود تصریح کرد: مسیر رستگاری این است: مغتنم شمردن فرصت و پایان فاجعه یمن، نه گسترده‌تر کردن آن.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا به عنوان نخستین مقام آمریکایی که انگشت اتهام را در ارتباط با حملات به تاسیسات نفتی عربستان، به سوی ایران نشانه گرفت. وی در سفر به ریاض اظهار داشت که این رخدادها در حکم «اقدام جنگی» ایران بوده و امنیت انرژی جهان را به خطر انداخته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =

سرخط اخبار سیاست