۲۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۰۴
کد خبرنگار: 2456
کد خبر: 83482237
۰ نفر

برچسب‌ها

آمریکا به وزیر لبنانی ویزا نداد

بیروت - ایرنا - آمریکا از صدور روادید برای وزیر بهداشت لبنان به منظور حضور در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد خودداری کرد.

به گزارش روز پنجشنبه شبکه "المیادین"، سفارت آمریکا در بیروت از صدور روادید برای "جمیل جبق" وزیر بهداشت لبنان برای حضور در نشست مجمع عمومی سازمان ملل، خودداری کرد.

این در حالی است که حدود یک سال پیش، هنگام تشکیل دولت جدید لبنان آمریکا سخت با واگذاری برخی وزارتخانه‌های لبنان و به طور خاص وزارت بهداشت به حزب‌الله مخالف بود، با این وجود حزب الله توانست در دولت جدید متصدی سه وزارتخانه شود به این ترتیب که محمود قماطی به عنون وزیر دولت در امور پارلمانی، محمد فنیش به عنوان وزیر ورزش و جوانان و جمیل جبق وزیر بهداشت تعیین شدند.

میشل عون رئیس جمهوری لبنان ریاست هیات لبنانی شرکت کننده در مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک را بر عهده خواهد داشت و قرار بود جبق در کنفرانس وزیران در حاشیه نشست مجمع عمومی حضور یابد.

آمریکا با خودداری از اعطای روادید به دیپلمات ها وسیاستمداران کشورهایی که با آنان اختلاف دارند، از روادید به عنوان ابزار سیاسی استفاده می کند؛ این موضوع در خصوص دیپلمات های ونزوئلا، سوریه، ایران و سایر کشورها سابقه داشته است.
هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد سه‌شنبه هفته جاری آغاز به کار کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =