اطری مغلوب حریف روسی شد

تهران - ایرنا - «رضا اطری» نماینده وزن ۵۷ کیلوگرم کشتی آزاد ایران در پیکارهای جهانی با قبول شکست برابر حریف روسی از راهیابی به مرحله نیمه‌نهایی بازماند.

پیکارهای کشتی آزاد قهرمانی سال ۲۰۱۹ جهان و کسب سهمیه بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو روزهای ۲۸ تا ۳۱ شهریور ماه در شهر نورسلطان در کشور قزاقستان برگزار می‌شود.

رقابت‌های کشتی آزاد از ساعت ۹:۳۰ امروز (پنجشنبه) با مبارزه‌های وزن‌های المپیکی ۵۷ و ۶۵ کیلوگرم در سالن ورزشی باریس شهر نورسلطان قزاقستان آغاز شد که «رضا اطری» و «امیرمحمد یزدانی» نمایندگان کشورمان به مصاف حریفان رفتند.

در وزن ۵۷ کیلوگرم «رضا اطری» پس از استراحت در دور نخست در دور دوم در یک کشتی نفس‌گیر و نزدیک با نتیجه ۴ بر ۲ از سد «ولادیسلاو آندریف» دارنده مدال برنز جهان از بلاروس گذشت.

آزادکار بابلی تیم ملی و دارنده مدال طلای آسیا و برنز بازی‌های آسیایی در این مرحله با پیروزی ۴ بر ۲ «کوم سانگ کانگ» دارنده مدال نقره بازی‌های آسیایی از کره شمالی را شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

وی در این مرحله برابر  «زائور اوگوئف» دارنده مدال طلای پیکارهای جهانی از روسیه با نتیجه ۲ بر صفر شکست خورد و از راهیابی به مرحله نیمه‌نهایی بازماند. اطری باید منتظر باشد تا در صورت راهیابی حریفش به فینال، فردا (جمعه) در جدول شانس مجدد برای کسب مدال برنز و همچنین سهمیه المپیک به مصاف حریفان برود.

در وزن ۶۵ کیلوگرم نیز «امیرمحمد یزدانی» دور دور نخست با نتیجه ۱۵ بر ۲ «باتیر بورجاکوف» از ترکمنستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد مقابل «الخاندرو توبیر والدز» دارنده مدال برنز جهان از کوبا با نتیجه ۱۳ بر ۹ شکست خورد.

والدز کوبایی در مرحله بعد برابر «حاجی محمدعلی» آزادکار روسی‌الصل بحرین با نتیجه ۱۱ بر ۶ مغلوب شد تا یزدانی در آستانه سن ۱۸سالگی و در نخستین تجربه جهانی از دور رقابت‌ها حذف شد و سهمیه المپیک را نیز تیم ایران در این وزن بدست نخواهد آورد.

۶ نفر برتر اوزان المپیکی سهمیه بازی‌های المپیک را در رقابت‌های قهرمانی سال ۲۰۱۹ در قزاقستان کسب خواهند کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =