سهم اشتغال روستایی در کشور به ۲۵.۳ درصد رسیده است

کرمانشاه- ایرنا- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سهم اشتغال روستایی در کل کشور را در گذشته کمتر از سه درصد عنوان کرد و گفت: گزارش‌های مرکز آمار نشان می‌دهد میزان سهم اشتغال روستایی در سبد کل اشتغال کشور در سه ماه اول سال ۱۳۹۸ با ۲۲ درصد رشد به ۲۵.۳ درصد رسیده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد شریعتمداری روز پنجشنبه در دیدار نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه به برنامه اشتغال پایدار روستایی در کشور اشاره کرد و افزود: دولت با کسب اجازه از رهبر معظم انقلاب، ۱.۵ میلیارد دلار منابع و تسهیلات ارزان قیمت را از صندوق توسعه ملی در اختیار وزارتخانه‌ها و سازمان‌هایی که به نوعی تکفل ایجاد شغل را برعهده دارند، قرار داد.

وی نحوه تخصیص این اعتبار به استان‌ها را براساس میزان محرومیت و نرخ بیکاری عنوان کرد و اظهار داشت: این سیاست در بخش‌های زیر ۱۰ هزار نفر جمعیت تاثیرگذار بود و شرایط مطلوب‌تری را در حوزه اشتغال ایجاد کرد.

شریعتمداری، عملکرد استان کرمانشاه را در جذب تسهیلات روستایی خوب توصیف کرد و گفت: این استان همه ۱۶۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته را جذب کرده و این تسهیلات در نقاط مرزی با نرخ سود چهار درصد، در نقاط غیرمرزی و محروم با نرخ سود ۶ درصد و برای سرمایه در گردش با نرخ سود ۱۰ درصد در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سیل و زلزله را از مشکلات این استان و مردم عنوان و تصریح کرد: ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای مناطق زلزله‌زده از همین منابع روستایی تخصیص داده شد.

او به مشکل مددجویان زیر حمایت بهزیستی کرمانشاه اشاره کرد و گفت: مدیرکل بهزیستی مبلغ ۵۶۰ میلیون تومان را برای مابه‌التفاوت سهم پرداختی مددجویان تامین کرده است.

این وزیر دولت دوازدهم، کمبود مهارت دانش‌آموختگان را مهمترین مشکل در کشور دانست و تاکید کرد: هرچه افراد مهارت داشته باشند و ما در این زمینه بیشتر کار کنیم وضعیت اشتغال در کشور بهتر خواهد شد.

شریعتمداری با اشاره به اینکه حل مشکلات کشور نسبت به گذشته تفاوت کرده است، گفت: توانایی‌های درونی و استفاده از امکاناتی که ایجاد اشتغال را در کشور توسعه دهد به طور جدی در دستور کار دولت قرار گرفته است.

محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که برای افتتاح چند طرح تولیدی و عمرانی به استان کرمانشاه سفر کرده در اولین برنامه خود صبح پنجشنبه وارد شهرستان پاوه شد و با حضور در یادمان شهدای این شهر به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد و سپس با امام این شهر نیز دیدار و گفت و گو نمود.

بازدید از شرکت صنعت گستر سدید و توسعه شرکت لاوین پلاستیک بیستون، حضور در جلسه شورای گفت و گو دولت و بخش خصوصی، جلسه شورای اداری استان با رویکرد اشتغال و حضور در ششمین نشست اعضای مدیران عضو شورای هماهنگی دستگاه های اجرایی زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از برنامه‌های وزیر تعاون در کرمانشاه است.

۳۲۰۳/۳۲۰۹/۳۰۳۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =