۲۴۰۰ برنامه هفته دفاع‌ مقدس در یزد برگزار می‌شود

یزد - ایرنا - فرمانده سپاه الغدیر یزد گفت: به منظور بزرگداشت سی و نهمین سالگرد هشت سال دفاع‌ مقدس ۲ هزار و ۴۰۰ برنامه مختلف در بخش‌های فرهنگی، ورزشی، بصیرتی و هنری در این استان پیش بینی و برگزار می‌شود.

سرهنگ رضا پورشمسی روز پنجشنبه در آستانه هفته دفاع‌ مقدس در گفت و گو با خبرنگاران افزود: برنامه‌ها از یکشنبه ۳۱ شهریورماه جاری آغاز و تا ششم مهرماه در شهرستان‌های یزد، اردکان، اشکذر، ابرکوه، بافق ،بهاباد، خاتم، تفت، مهریز و میبد ادامه دارد.

وی هشت برنامه شاخص را شامل رژه نیروهای مسلح ، همایش سربازان ، جهادگران ، اساتید بسیجی، دیدار با خانواده شهیدان، پیاده‌روی خانوادگی، گردهمایی والدین شهدا و  رزمندگان روحانی ذکر کرد.

یادگار دوران دفاع مقدس اظهار داشت: سایر برنامه‌ها شامل نشست‌های فرهنگی و بصیرتی، ذکر خاطرات یادگاران و رزمندگان ، نمایش فیلم، مسابقات فرهنگی و ورزشی و نمایشگاه‌های مختلف است.

به گفته پورشمسی تبیین افتخارهای دفاع‌ مقدس با حضور فرماندهان بسیجی در همایش‌ها، مدارس و مساجد و غبارروبی و عطرافشانی قبور شهیدان از دیگر برنامه‌هاست.

وی افزود: در اولین روز هفته دفاع مقدس رژه نیروهای مسلح استان با حضور مردم و مسئولان از ساعت ۷:۳۰  همراه با برنامه‌های متنوع در یزد برگزار می‌شود.

از یک میلیون و ۱۳۸ هزار نفر جمعیت استان ۳۰۰ هزار تن به عنوان نیروهای بسیجی اقشار مختلف سازماندهی شدند .

این استان ۵۰ هزار رزمنده دفاع مقدس دارد و سه هزار و ۸۵۰ شهید نیز تقدیم انقلاب کرد.  

۷۵۳۶/ ۲۰۴۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =