دبیرخانه استانی جشنواره رسانه‌ای ابوذر در اردبیل آغاز بکار کرد

اردبیل - ایرنا - رئیس بسیج رسانه‌ای استان اردبیل از آغاز بکار دبیرخانه پنجمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در این استان خبر داد.

 به گزارش ایرنا، سرهنگ علی لطفی روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به نقش رسانه‌ها در ایجاد امید در جامعه گفت: رسانه‌ها علاوه بر اطلاع‌رسانی نقش بسزایی در انتقال ارزش‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس دارند.

وی بر تقویت تولیدات رسانه‌ای در زمینه تبیین، توسعه و نهادینه‌سازی مواضع گفتمان انقلاب اسلامی تاکید کرد و افزود: از جمله اهداف برجسته جشنواره خنثی نمودن توطئه‌های رسانه‌ای دشمنان انقلاب اسلامی است. 

او ارتقا و غنی‌سازی تولیدات انقلابی‌ محور رسانه‌ها، ترویج و تقویت فرهنگ اتحاد و انسجام اسلامی در سایه ولایت ، تحلیل و تبیین منویات مقام معظم رهبری در جامعه، افزایش بصیرت، هوشیاری و آگاهی آحاد مردم در جامعه ، ترویج فرهنگ انقلاب اسلامی و شکل‌دهی مفاهیم ارزشی در فضای مجازی و رسانه‌ای، ایجاد فضای رقابتی سالم رسانه‌ای، ایجاد انگیزه برای تولید خبر در راستای اهداف انقلاب، ایجاد تعامل بیشتر با بسیج رسانه و حمایت از خبرنگاران و پدید آوردندگان آثار فاخر را از دیگر اهداف برگزاری جشنواره رسانه‌ای ابوذر ذکر کرد.

وی با بیان اینکه استعمار و استکبار با استفاده از قدرت رسانه‌ای خود در تلاش برای تسط به سایر کشورها است، اظهار داشت: ارتقای سواد اهالی رسانه و تعهد و تخصص این قشر ضروری است تا نظام سلطه و بدخواهان ملت‌ها بویژه نظام اسلامی ایران به اهداف شوم و پلید خود نرسند.

سرهنگ لطفی با اشاره به محورهای پنجمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر بیان کرد: دفاع مقدس و جبهه مقدس، اقتصاد مقاومتی و رونق تولید، مبارزه، کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی و ایجاد نشاط اجتماعی، دستاوردهای انقلاب اسلامی، موضوعات آزاد اجتماعی، بصیرت و دشمن شناسی، بسیج و حوزه اقدام و محرومیت زدایی و مسائل صنفی و دغدغه‌های اجتماعی خبرنگاران از جمله محورهای این جشنواره است.

 رئیس بسیج رسانه‌ای استان اردبیل با بیان اینکه این جشنواره در ۲ بخش کشوری و استانی برگزار خواهد شد، اضافه کرد: آثار برتر و منتخب استانی به مرحله کشوری ارسال خواهد شد.

وی ادامه داد: تحلیل و بررسی ابعاد گوناگون گام دوم انقلاب اسلامی بخش ویژه کشوری و سازگاری با کم آبی با تکیه بر مدیریت مصرف آب بخش ویژه استانی این جشنواره است.

وی گفت: اهالی رسانه می‌توانند تیتر، یادداشت، مقاله، عکس، موشن گرافی و گزارش خبری تلویزیونی و مکتوب تولیدی خود را تا پانزدهم آذرماه به دبیرخانه این جشنواره واقع در سالن ولایت، دفتر بسیج رسانه‌ای استان اردبیل تحویل دهند.

وی افزود: اختتامیه پنجمین دوره جشنواره رسانه‌ای ابوذر در استان اردبیل نهم دی ماه با حضور سخنران کشوری، مسئولان عالی استان و اهالی رسانه در سالن ولایت سپاه حضرت عباس (ع) برگزار خواهد شد.

وی از برگزاری دوره آموزشی "روی خط رسانه" در استان اردبیل خبر داد و اظهار داشت: تاکنون ۱۲۰ نفر برای شرکت در این دوره آموزشی ثبت نام کرده‌اند.

۶۱۳۰/۶۰۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =