۲۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۵۰
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83482176
۰ نفر

برچسب‌ها

یک شکارچی در خلخال دستگیر شد

اردبیل - ایرنا - رئیس دادگاه بخش هشجین خلخال از دستگیری یک شکارچی غارتگر حیات‌وحش در منطقه حفاظت شده آق‌داغ این شهرستان خبرداد.

باقر نریمانی روز پنجشنبه درگفتگو با ایرنا افزود: در پی صدور دستور قضایی ماموران اداره حفاظت محیط‌زیست خلخال با حضور فرمانده پاسگاه انتظامی هشجین طی بازدید بعمل آمده از روستاهای آق‌سو در منطقه حفاظت شده آق‌داغ لاشه یک راس بز کوهی بهمراه یک قبضه سلاح شکاری و تعدادی فشنگ و مهمات غیرمجاز را کشف و  پرونده قضایی تشکیل و متهم پرونده بازداشت وروانه زندان شد.

وی اظهار کرد: حمایت و حفاظت از حیات وحش مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع با پیگیری و افزایش شدت برخورد با غارتگران محیط زیست توسط دادگاه بخش هشجین بصورت جدی پیگیری و دنبال می‌شود.

 مهدی کسایی ، سرپرست اداره حفاظت محیط زیست خلخال نیز گفت: بر اساس اطلاعات واصله مبنی بر تخلف انجام شده توسط فردی از اهالی یکی از روستاهای بخش خورش رستم شهرستان خلخال، ماموران یگان حفاظت اداره محیط زیست خلخال با همراهی محیط‌بانان پاسگاه برندق و ماموران انتظامی پس از کسب مجوزهای لازم به منطقه اعزام شدند.

وی افزود: ماموران پس از بررسی محل زندگی این فرد موفق به کشف اعضای یک لاشه شکار شده کل و بز وحشی، یک قبضه اسلحه شکاری ساچمه‌زنی،تعدادی فشنگ ساچمه، مقداری مهمات برای تهیه فشنگ های غیر مجاز چهار پاره بهمراه تعدادی فشنگ چهار پاره شدند.

او اظهار داشت: شکارچی متخلف پس از تکمیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به سیستم قضایی تحویل داده شد.

منطقه حفاظت شده آق‌داغ خلخال به مساحت ۸۸ هزار هکتار در سال ۱۳۸۹ طی مصوبه ۳۲۲ شورای عالی حفاظت محیط‌زیست کشور مصوب و ثبت رسمی شده است.

 این منطقه به دلیل تنوع زیستی و وجود گونه‌های نادر گیاهی و جانوری مهم‌ترین منطقه تحت حفاظت محیط‌زیست استان است.

در مجموع هزار و ۵۲۴ هکتار از مساحت استان اردبیل شامل چهار منطقه که ۷.۸ درصد از کل مساحت استان را شامل می‌شود، تحت مدیریت اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان و جزو مناطق حفاظت شده کشور است.

۷۱۱۹/۶۰۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =