هفته دفاع مقدس۱۱۵ برنامه در بیجار برگزار می‌شود

سنندج - ایرنا - فرمانده سپاه ناحیه بیجار از اجرای ۱۱۵ برنامه شهرستانی و شاخص توسط هشت کمیته تخصصی به مناسبت هفته دفاع مقدس خبرداد و گفت: حدود ۱۵ برنامه از این تعداد، شاخص شهرستانی و ۱۱ مورد یادواره شهدا هستند.

سرهنگ سید مرتضی میرآقایی روز جمعه در نشست خبری اظهار داشت: این برنامه‌ها توسط هشت کمیته تخصصی متشکل از ادارات و ارگان های دولتی در قالب یادواره های شهدا، کارگاه های آموزشی و تخصصی با توجه به نیازسنجی شهرستان، مسابقات عمومی، اعزام اکیپ های بهداشتی و درمانی به مناطق محروم، احداث واحدهای ساختمانی و بازسازی روستاهای خالی از سکنه برگزار می‌شود.

وی افزود: یکی از مهمترین عرصه هایی که سپاه پاسداران در آن ورود کرده است، اوردوهای جهادی است که تنها هدف آن، محرومیت زدایی و خدمت به اقشار ضعیف جامعه در روستاها بوده که در این خصوص بیش از ۳۴۹ مورد در دستور کار اردوهای جهادی قرار گرفته است.

فرمانده سپاه ناحیه بیجار گفت: ۱۶ گروه جهادی در طول سال و به صورت ویژه از روز ۲۳ شهریورماه به مدت ۱۰ شبانه روز در قالب ۳۴ گروه محله محور و در  اردوهای یکروزه اقدام به لایه روبی قنات ها، خدمات پزشکی و دندان پزشکی و اقدامات عمرانی مورد نظر کردند.

وی یاد آور شد: در این اردوهای جهادی، حدود ۵۲ نفر به صورت افتخاری حضور یافتند که از این تعداد ۲۷ نفر از خواهران با مسئولیت آموزشی و بهداشتی و ۲۵ نفر از برادران وظایف عمرانی و خدماتی را برعهده دارند.

میرآقایی از حضور ۵۰ بسیجی طلبه و دانشجو در قالب اردوی جهادی در منطقه نجف آباد و روستاهای زینل خان و چشمه کاظم خبر داد و گفت: این گروه جهادی از تاریخ ۲۳ شهریور ماه بدون هیچ توقعی با روحیه بسیجی و کار جهادی در راستای خدمت رسانی به مردم محروم در حال انجام فعالیت هستند.

وی خاطر نشان کرد: نواختن زنگ مهر و مقاومت، برپایی میز خدمت با حضور شورای ادارای هر روز در یک روستا، اعزام اکیپ پزشکی به مناطق محروم، کلنگ زنی مسجد روستای علیسرخ، برگزاری یادواره شهدای کارگری و آبروی محله از مهمترین برنامه های است که همزمان با هفته دفاع مقدس در شهرستان بیجار برگزار می‌شود.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

۹۹۴۳ / ۳۰۳۴ 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =