حریم ۲ اثر تاریخی لرستان ابلاغ شد

خرم آباد - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان گفت: حدود عرصه، حریم و ضوابط حفاظتی ۲ اثر تاریخی به استاندار لرستان ابلاغ شد.

به گزارش ایرنا، سید امین قاسمی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: در اجرای بند ۱۲ از ماده سوم قانون اساسنامه وزارت میراث فرهنگی مصوب ۱۳۶۷ و مواد مربوطه از قانون راجع به حفظ آثار ملی مصوب ۱۳۰۹ و مقررات نظام نامه اجرایی آن، حدود حریم و ضوابط معماری و حفاظتی داخل حریم دو اثر تاریخی تپه سر قلا شجاع آباد خرم آباد و تپه زلیوا شهرستان دلفان به این اداره کل ابلاغ شد.

وی افزود: محدوده حریم ۲ اثر مذکور تحت حفاظت و نظارت این اداره کل بوده و هرگونه دخل و تصرف در محدوده حریم و تخلف از ضوابط حفاظتی مقرر، برابر مواد ۵۵۸ تا ۵۶۹ از کتاب قانون مجازات اسلامی جرم محسوب شده و مرتکب مشمول مجازات های قانونی خواهد شد.

تپه تاریخی سرقلا شجاع آباد خرم آباد در تاریخ ۲۸ اسفند ۱۳۸۵به شماره ۱۸۸۳۰ و تپه زلیوا نیز در تاریخ ۵ آبان ۱۳۸۰ به شماره ۴۲۶۴ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده اند.

تاکنون مجموع آثار غیر منقول ثبت شده استان به  ۲ هزار و ۳۸۲ و مجموع کل آثار لرستان در فهرست آثار ملی کشور به ۲ هزار و ۴۷۸ اثر رسیده است.

۷۲۷۴/۷۲۷۳

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha