۲۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۳
کد خبرنگار: 1782
کد خبر: 83482167
۰ نفر

برچسب‌ها

حضور طلاب در فضای مجازی پر رنگ‌تر شود

بندرعباس- ایرنا- سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: با حضور پررنگ‌تر طلاب و روحانیان در فضای مجازی و ترویج فرهنگ ناب اسلامی تهدیدها به فرصت تبدیل می‌شود.

عباس میرزاد روز پنجشنبه در مراسم آغاز سال تحصیلی حوزه‌های علمیه هرمزگان اظهارداشت: حوزه علمیه یک نهاد اجتماعی است و به جهت تعیین مسیر اجتماع نقش بسزایی دارد و یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های حوزه علمیه فضای معنوی آن است.

وی ادامه داد: کسانی که در حوزه علمیه تحصیل و یا تدریس می‌کنند به عنوان علمای جامعه محسوب می‌شوند و در شناساندن معارف دینی به مردم نقش ویژه‌تری دارند.

وی، استقلال از مراکز قدرت را دیگر امتیازهای حوزه‎های علمیه دانست و افزود: اخلاص، معنویت و تقوا اصلی‌ترین مزیت حوزه‌های علمیه است.

 سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان تصریح کرد: اثرگذاری و جاذبه معنوی حوزه‌های علمیه با وجود اولویت آموزش دروس قرآنی و حدیث را از دیگر مزیت‌های و امتیازهای جذب جوانان برشمرد.

میرزاد با بیان این‌که ورثه بودن انبیا از ویژگی‌های بسیار مهم حوزه‌های علمیه است، افزود: تقویت ارتباط صمیمی با مردم، قناعت و پرهیز از تجمل‌گرایی و آگاهی سیاسی از دیگر ویژگی‌های مهم طلاب علوم دینی دانست.   

وی هم‌چنین خواستار ورود حوزه‌های علمیه و طلاب علوم دینی به مساله آسیب‌های اجتماعی در حوزه طلاق و اعتیاد به خصوص در حوزه پیشگیری در سطح محله‌ها شد.

وی عنوان کرد: برگزاری گفتمان‌هایی با محوریت مطالعات اجتماعی  و شناسایی آسیب‌های اجتماعی و همگرایی حوزه‌های علمیه با رسانه‌ها در این حوزه می‌تواند اثرگذاری مثبتی در کاهش آسیب‌ها را به دنبال داشته باشد.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان از دیگر رسالت‌های مهم حوزه‌های علمیه به سهم آن‌ها در مشارکت دادن مردم در انتخابات، حضور حداکثری در پای صندوق‌های رای اشاره کرد.

۹۸۸۷/۶۰۴۸ 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =