۳۵۲ هزار دانش‌آموز لرستانی سال‌تحصیلی جدید را آغاز می کنند

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل اموزش و پرورش لرستان گفت: ۳۵۲ هزار دانش آموز لرستانی سالتحصیلی جدید را در چهار هزار و ۸۵۰ آموزشگاه آغاز می کنند.

به گزارش ایرنا، رضا زینی وند مقدم روز پنجشنبه در نشست با خبرنگاران بیان کرد: از این تعداد ۳۳ هزار نفر کلاس اولی و ۲۷ هزار نفر دانش آموز پیش دبستانی هستند.

وی اظهار داشت: در این راستا ۱۳ هزار و ۳۵۰ کلاس درس برای سال‌تحصیلی جدید در سطح استان تجیهز شده است.

زینی وند ادامه داد: یکی از اقدامات حیاتی اموزش و پرورش بحث پروژه مهر است که در این راستا اقدامات در ۲ حوزه سخت افزاری و نرم افزاری در دستور کار قرار گرفت.

وی به تدوین برش استانی سند تحول بنیادین در لرستان اشاره کرد و افزود: در این راستا برش منطقه ای و شهرستانی سند تحول بنیادین نیز ابلاغ شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان با بیان اینکه در جریان سیلاب ۱۱۳ مدرسه استان آسیب دید، ادامه داد: با پیگیری های انجام شده ۳۴ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی، ۱۳ میلیارد تومان برای تجهیز مدارس و ۱۵ میلیارد تومان برای استاندارد سازی مدارس به آموزش و پرورش لرستان اختصاص یافت.

وی اظهار داشت: همچنین اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش استان از ۲.۵ درصد به ۶ درصد ارتقا یافته است.

زینی وند مقدم یادآور شد: ۵۷ میلیارد تومان برای پروژه های نیمه تمام آموزشی لرستان اختصاص پیدا کرده است و ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات آسیب های اجتماعی برای تجهیز مدارس حاشیه شهر خرم آباد اختصاص پیدا کرده است.

وی بیان کرد: همچنین یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از سوی استانداری لرستان به آموزش و پرورش اختصاص پیدا کرده است.

۷۲۷۴/۷۲۷۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =