گل‌فروش سارق برگ درختان نخل طلایی بوستان‌ ساوه دستگیر شد

ساوه - ایرنا - مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری ساوه گفت: گل‌فروشی که اقدام به سرقت برگ درختان نخل طلایی در بوستان جنگلی این شهر کرده بود،‌ شناسایی و دستگیر شد.

«قاسم جبران» روز پنجشنبه در گفت‌وگو با ایرنا توضیح داد: نگهبانان بوستان جنگلی ساوه اواخر شامگاه گذشته متوجه شدند فردی با حضور در محوطه درختان نحل طلایی در حال سرقت برگ‌ها است که با حضور ماموران انتظامی  این سارق به دام افتاد.

وی افزود: نخل طلایی که به آن «نخل پنجه‌ای»  شهرت دارد درختی زیبا است که برای رشد و نمو آن حدود هفت سال زمان نیاز است و شهرداری برای کاشت این گونه متحمل هزینه زیادی شده است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز ساوه ادامه داد: فرد دستگیر شده چهار ماه پیش نیز سابقه ارتکاب سرقت از گیاهان عرصه های طبیعی شهر را داشته است. 

جبران تاکید کرد: تخریب اموال شهری و بیت‌المال قابل بخشش نیست و این سارق باید تاوان آسیب‌رسانی به ۶۰ برگ از درختان نخل طلایی بوستان جنگلی ساوه را بپردازد.

 به ازای هر فرد در  شهر ۲۳۰ هزار نفری ساوه ۱۲ مترمربع فضای سبز وجود دارد در حالیکه طبق استانداردها باید این رقم به بالای ۱۵ متر ربع افزایش یابد.

 توسعه ۲۰۰ هکتاری فضاهای سبز شهر ساوه در دستور کار مدیران شهری قرار دارد.

/۶۰۱۳/۶۵۳۹