۲۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۶
کد خبرنگار: 1383
کد خبر: 83482141
۰ نفر

برچسب‌ها

۵۳ تن برنج و شکر تقلبی در پایتخت کشف شد

تهران- ایرنا- رییس کلانتری ۱۲۴ قلهک از کشف ۵۰ تن برنج و ۳.۵ تن شکر تقلبی در پایتخت خبر داد و گفت: ارزش ریالی اقلام کشف شده در حال بررسی است.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی پلیس تهران، سرهنگ محمد قدیمی افزود: در این زمینه ۹ نفر دستگیر شده اند.

وی اظهارداشت:‌ اواسط شهریورماه جاری نماینده حقوقی شرکتی که دارای صاحب امتیاز و برند است با در دست داشتن پرونده‌ای از دادسرای ناحیه ۲۶ جرایم پزشکی به کلانتری ۱۲۴ قلهک مراجعه و اعلام کرد که به‌تازگی تعدادی از شهروندان با شرکت تماس گرفته اند و ضمن اعلام کد کارت جایزه که در کیسه های ۱۰ کیلویی برنج قرار داشته، تقاضای جایزه کرده اند.

قدیمی توضیح داد: با بررسی کدهای جایزه مشخص شد کدها تکراری است و به نظر می‌رسد فرد یا افرادی درصدد توزیع کدهای تقلبی بین مشتریان هستند.

رییس کلانتری ۱۲۴ قلهک با اشاره به اینکه تحقیقات توسط تیمی از ماموران کلانتری پس از دریافت شکایت در این خصوص شروع شد اظهارداشت:‌ ماموران کلانتری ضمن تماس با اشخاصی که کدهای جایزه را به شرکت اعلام کرده بودند، محل توزیع کیسه های برنج را که سوپرمارکت های محلی بود کشف کردند.

وی افزود: در تحقیقات پلیسی مشخص شد کیسه های برنج حاوی برنج واقعی نبود و با اصل برنج تفاوت های فراوانی داشت.

 قدیمی با بیان اینکه تحقیقات اولیه پلیسی حکایت از این داشت که مالکان مغازه ها این کالاها را از بنکداری در مرکز تهران خریده اند تصریح کرد: در گام بعدی تحقیقات پلیسی، ماموران کلانتری دریافتند افرادی با همکاری یکدیگر کالاهای تقلبی از قبیل برنج و شکر را در انباری در شورآباد دپو کرده و سپس با انتقال این اقلام به کارگاهی در یکی از روستاها، کالاهای تقلبی را به نام شرکت های برند بسته بندی و به بازار مصرف توزیع می کنند.

وی تصریح کرد: با شناسایی محل بسته بندی اجناس، اقلام تقلبی و محل دپو این مواد غذایی نتیجه تحقیقات انجام شده در اختیار مرجع قضایی دادسرای ناحیه ۲۶ جرایم پزشکی قرار گرفت و با هماهنگی های مراجع قضایی روز گذشته چند تیم از ماموران کلانتری به همراه نمایندگان اداره بهداشت به محل مذکور اعزام شدند.

رییس کلانتری محله قلهک با اشاره به اینکه در محل بسته بندی اجناس ۹ نفر دستگیر شدند افزود: در این محل تعدادی تجهیزات ارتکاب جرم از قبیل کیسه های تقلبی، هولوگرام، برچسب و کارت جایزه به همراه ۱۰ تن برنج و ۳ و نیم تن شکر تقلبی آماده توزیع نیز کشف شد.

قدیمی عنوان کرد: در محل انبار کالاهای تقلبی در شورآباد ۴۰ تن برنج تقلبی دیگر نیز کشف و مشخص شد، متهمان در بازه زمانی ۱۴ روز اخیر اقدام به جمع آوری و انتقال برنج های تقلبی به این محل کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه متهمان به همراه کالاهای تقلبی در اختیار مرجع قضایی قرار گرفتند، افزود: کارشناسان در حال بررسی ارزش ریالی اقلام کشف شده هستند.

تهرام/۸۱۳۸/ ۱۰۰۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =