آیت‌الله نوری همدانی: فقر زیبنده جامعه اسلامی نیست

قم-ایرنا- آیت‌الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید با تاکید بر اهمیت رفع فقر از کشور گفت: فقر زیبنده جامعه اسلامی نبوده و باید در راستای رفع این مشکل برنامه‌ریزی کرد.

وی روز پنجشنبه در دیدار سید مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) افزود: مساله خدمت به مردم و رفع فقر از مسائل مهم اسلامی است که نهاد حمایتی کمیته امداد نیز در همین راستا تاسیس شده است.

آیت‌الله نوری همدانی اضافه کرد: وجود جهل، فقر و ظلم سه نقص اصلی و بزرگ هر جامعه‌ای بوده که اسلام درصدد ریشه کردن این سه مشکل اساسی است.

وی یادآور شد: مردمی بودن و توانمندسازی نیازمندان دو ویژگی و شاخصه مهم و اصلی کمیته امداد بوده که باید تقویت و توسعه پیدا کند.

وی افزود: حمایت از نیازمندان و افراد تحت پوشش کمیته امداد سیاست و رویکرد مهمی بوده که باید بعد از توانمندسازی افراد نیز ادامه داشته باشد.

این مرجع تقلید در ادامه ابراز کرد: نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه دو کتاب مهمی بوده که در انس انسان با خداوند متعال تعالیم و معارف بسیار بلندی دارند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) نیز در این دیدار گفت: ارائه تسهیلات در توانمندسازی افراد تحت پوشش بسیار موثر است.

سید مرتضی بختیاری افزود: برای دوری از ربای بانکی، صندوق قرض‌الحسنه صد در صد اسلامی توسط کمیته امداد کشور تاسیس و احکام اسلامی در این صندوق کاملا عملیاتی شده است.

وی بیان کرد: سرمایه اصلی کمیته امداد اعتماد عمومی مردم است، مصرف صدقات و کمک‌های مردمی در محل پیش‌بینی‌شده هدف اصلی این نهاد می‌باشد.

۷۴۰۳ / ۱۱۷۵


 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =