۲۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۱۹
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83482131
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح  نشاط اجتماعی در مراکز آموزشی یزد آغاز شد

یزد - ایرنا- طرح نشاط اجتماعی در واحدهای آموزشی استان یزد در آستانه سال جدید تحصیلی روز پنجشنبه همزمان با سراسر کشور با حضور جمعی از مسئولان آموزش و پرورش،دانش آموزان و فرماندهان انتظامی آغاز شد.

فرمانده انتظامی استان یزد، بهبود نظم و امنیت در محیط‌های آموزشی و پاکسازی مراکز علمی از ناهنجاری‌های اجتماعی را از اهداف این طرح ذکر کرد.

سرتیپ محمدرضا میرحیدری افزود: در اجرای این طرح که به مدت ۱۲ روز ادامه دارد، نیروهای شهرداری، اورژانس، جمعیت هلال احمر، بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی(ره)، راه و شهرسازی ، دادگستری، سپاه و آموزش و پرورش استان همکاری دارند.

وی خاطرنشان کرد: برخورد جدی با خرده فروشان و توزیع کنندگان مواد مخدر و ساماندهی مغازه‌هایی که در اطراف مراکز علمی و دانشگاهی فعالیت دارند از برنامه های مهم طرح است.

فرمانده انتظامی استان تاکید کرد: فراهم‌سازی بستری مناسب برای دانش آموزان و تربیت آنها به عنوان یک ضرورت مهم اجتماعی مد نظر مسئولان است که همه سازمان‌ها در اجرای این طرح و زمینه‌سازی فضایی آرام و به دور از عوامل ناهنجاری باید همکاری لازم را داشته باشند.

میرحیدری به اهمیت تعلیم و تربیت و همکاری دستگاه‌های مختلف اجرایی و فرهنگی در اجرای برنامه‌های مورد نیاز نسل جوان در استان تاکید کرد.

استان یزد بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵ یک میلیون و ۱۳۸ هزار نفر جمعیت داشت که ۸۵ درصد در۲۱ شهر و بقیه در روستاها و آبادی‌ها زندگی می کردند بر اساس تازه‌ترین گزارش‌ها  در حال حاضر ۸۷ درصد در شهر و بقیه  در روستاها زندگی می‌کنند .

 همچنین امروز معاون پژوهشی و برنامه‌ریزی اداره کل آموزش و پرورش یزد با بیان اینکه تعداد دانش‌آموزان استان در سال تحصیلی  ۹۹ - ۹۸  نسبت به سال گذشته  ۶.۵ درصد رشد دارد تعداد آنها را ۲۶۸ هزار و ۸۵۱ نفر ذکر کرد.

علیرضا مصباح فر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آنها دوشنبه هفته آینده همزمان با اول مهرماه در ۱۱ هزار و هشت کلاس درس و در ۲ هزار و ۱۰۶ واحد آموزشی مستقل و ضمیمه سال تحصیلی را آغاز می‌کنند.

در سال تحصیلی جدید تعداد دانشجویان استان یزد که در  ۶۷ مرکز آموزش عالی تحصیل می‌کنند، حدود ۷۰ هزار نفر و تعداد طلاب ۲۸ مدرسه  دینی نیز حدود پنجهزار نفر است.  

  ۷۵۳۶/ ۲۰۴۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =