تخصیص نیم‌درصد درآمدهای شهرداری به کتابخانه‌های تکاب متوقف شده‌است

مهاباد- ایرنا- سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی گفت: تخصیص اعتبارات مربوط به نیم‌درصد درآمدهای شهرداری به کتابخانه‌های عمومی تکاب از ۳ سال گذشته متوقف شده‌است.

به گزارش ایرنا، منوچهر جعفری روز پنج‌شنبه در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی تکاب افزود: تخصیص نیافتن این اعتبارات که در ماده ۶ قانون تاسیس کتابخانه‌های عمومی نیز قید شده از مهمترین مشکلات توسعه فعالیت‌های کتابخانه‌های عمومی این شهرستان به‌شمار می‌رود.
وی با بیان‌ اینکه بدون تخصیص این سهم اعتباری، کتابخانه‌های عمومی تکاب با مشکل تامین منابع مالی مواجه شده‌اند اظهار داشت: امیدواریم با تلاش‌ها و پیگیری‌های فرماندار و تعامل و همکاری شهرداری، با امضای تفاهم‌نامه جدید، سهم کتابخانه‌های عمومی این شهرستان از محل نیم‌ درصد درآمدهای شهرداری دوباره محقق‌ شود.
وی ادامه داد: تلاش می‌کنیم کتاب‌های جدید در اختیار کتابخانه‌های عمومی تکاب قرار گرفته و کتابخانه سیار نیز در این شهرستان راه‌اندازی شود.
فرماندار تکاب نیز در این جلسه با بیان اینکه فضای مجازی فرصت مطالعه و کتابخوانی را محدود کرده است اظهار داشت: جوانان و نوجوانان نباید از کتابخانه‌ها فاصله بگیرند زیرا ترویج سنت‌ کتابخوانی، آسیب‌های فضای مجازی را کاهش می‌دهد.
محمود زمانی با ضروری خواندن به‌روزرسانی کتاب‌ها و ارتقای تجهیزات کتابخانه‌های عمومی تکاب افزود: برای توسعه فرهنگ کتابخوانی باید ابزارهای تشویقی و تبلیغی برای جوانان ارائه‌ شود.
تکاب با ۸۱ هزار نفر جمعیت دارای چهار باب کتابخانه عمومی با ۶۰ هزار نسخه کتاب است که جمعیتی بالغ بر ۶ هزار نفر از خدمات آنها بهره‌مند می‌شوند؛ بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ نفر نیز در کتابخانه‌های عمومی این شهرستان به صورت فعال و ثابت عضو هستند.
۷۵۱۴/۶۱۸۵/

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =