نظام اسلامی با الهام از عاشورا در برابر جاه طلبی استکبار مقاومت می‌کند

قم - ایرنا - استاد حوزه علمیه قم، قیام و نهضت عاشورای حسینی را یک واقعه بزرگ و بی‌نظیر تاریخی دانست و گفت: انقلاب اسلامی هر چه دارد به برکت حرکت نورانی حضرت اباعبدالله (ع) است، و ایستادگی و مقاومت آن در برابر زیاده خواهی های دشمنان نیز الهام گرفته از این حرکت می‌باشد.

حجت الاسلام و المسلمین سید حسین مومنی روز پنجشنبه در دومین گردهمایی فعالان مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در عرصه اربعین در شبستان کربلا مسجد جمکران در قم اظهار داشت: واقعه کربلا باید از سه منظر عقلانیت، حماسه و عزت و عاطفه و عشق نگاه شود.

وی گفت: این حادثه عظیم تاریخی اگر صرفا از بعد عقلی مد نظر قرار گیرد، یک جریان ساکن و بی روح می شود که همان سکولاریسم است که دین در آن هیچ نقشی ندارد. اگر تنها به جنبه عاطفی و احساسی کربلا توجه شود، نیز اهداف متعالی عاشورا بر روی زمین میماند.
وی با تاکید بر توجه ویژه به بعد حماسی و غیرتمندانه قیام سرور و سالار شهیدان گفت: بصیرت یکی از پیام های بسیار مهم عاشوراست.

مومنی با اشاره به راهپیمایی اربعین خاطرنشان کرد: این گردهمایی سالانه شیعیان و همه مسلمانان جهان که هر سال پر رونق تر و پر فروغ تر از سال قبل انجام می شود، موجبات وحشت و هراس آمریکا و مزدورانش را پدید آورده است.

استاد حوزه علمیه قم ، مقوله بصیرت افزایی را از نکته های بسیار مهم و قابل توجه در این راهپیمایی دانست و افزود: در این آیین بزرگ زمینه سازی برای این فرهنگ بسیار فراهم است.

وی گفت: پیاده روی اربعین ظرفیت های بالقوه و بسیار خوبی را برای توسعه جریان مهدویت و پاسخگویی به شبهه های اعتقادی و غیر اعتقادی را در خود دارد. 

دومین گردهمایی فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی با هدف ایجاد هماهنگی‌های لازم بین نیروهای جبهه فرهنگی انقلاب در حوزه اربعین و فعالین این عرصه و همچنین پیگیری اهداف مشترک و همسو جهت فرهنگ سازی تا فردا ادامه دارد.

۷۴۰۳/ ۶۱۳۳/

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =