۲۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۳۸
کد خبرنگار: 1455
کد خبر: 83482069
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۱ هزار نسخه الکترونیک در لرستان تهیه شده است

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل بیمه سلامت لرستان گفت: ۱۱ هزار و ۷۰۵ نسخه الکترونیکی در این استان تهیه و از طریق داروخانه ها پیچیده شده است.

به گزارش ایرنا، شاهدخت فتحی بیرانوند روز پنجشنبه در نشست با خبرنگاران با اشاره به اینکه نسخه نویسی الکترونیک تحویل عظیمی در حوزه سلامت است، بیان کرد: در حال حاضر در سه شهر ازنا، الیگودرز و الشتر نسخه نویسی الکترونیک شده است.

وی با تاکید بر اینکه با اجرای نسخه نویسی الکترونیک اشتباهات در نسخه خوانی در داروخانه ها کاهش می یابدف اظهار داشت: تمام شهرستان‌های لرستان تا پایان سال تحت پوشش طرح نسخه نویسی الکترونیک قرار می گیرد.

فتحی بیرانوند ادامه داد: در این راستا بحث تبادل الکترونیکی اسناد بستری نیز در استان آغاز شده، دفترچه های کاغذی بیمه نیز حذف شده است و  تنها با یک کد «اچ آی دی» فرد می تواند در بیمارستان بستری شود و خدمات دریافت کند.

مدیرکل بیمه سلامت لرستان یادآور شد: زندانیان با ارائه معرفی نامه سازمان زندان ها یک کد یکتا دریافت می کنند و با مراجعه به بیمارستان ها می توانند خدمات بستری را با تعرفه دولتی دریافت کنند.

فتحی بیرانوند افزود: در مورد افراد مجهول الهویه نیز در صورتی که معرفی نامه از بهزیستی داشته باشند می توانند خدمات بستری را با تعرفه دولتی دریافت کنند.

وی گفت: حدود ۴۵ نفر اتباع خارجی در استان بیمه شده است و در خصوص دانشجویان خارجی نیز امسال ۱۱ دانشجو را بیمه کرده ایم.

۷۲۷۴/۷۲۷۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =