کاهش آسیب‌های اجتماعی نیازمند برنامه‌ریزی  است

اردبیل_ ایرنا_ استاندار اردبیل گفت: زنگ خطر آسیب‌های اجتماعی نواخته شده و کاهش این آسیب‌ها در استان نیازمند برنامه‌ریزی درست است.

به گزارش ایرنا ، اکبر بهنامجو روز پنجشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، افزود: تلاش‌های لازم در استان برای اقدامات فرهنگی جهت کاهش این آسیب‌ها آغاز شده است.
وی ادامه داد: کلیه مطالعات انجام گرفته در خصوص آسیب‌های اجتماعی در استان جمع‌آوری شده و پیرو این مطالعات نشست‌های علمی با شرکت اساتید و صاحب‌نظران استان برگزار

می‌شود.
استاندار اردبیل تصریح کرد: در این نشست‌ها موضوعات و آسیب‌های اجتماعی مورد بحث و بررسی قرار گرفته و راهکارهای عملی برای کاهش آن ارائه می‌شود.

بهنامجو با اشاره به افزایش آسیب‌هایی چون طلاق گفت: برای کاهش طلاق در جامعه باید مشاوره‌های قبل از ازدواج تقویت شود، مشاوره‌های ازدواج برای نسل جدید باید از  مدارس شروع شده و حتی بعد از ازدواج نیز ادامه یابد.

استاندار اردبیل اظهار داشت: دریافت مشاوره نیازمند هزینه بوده و برخی خانواده‌ها از پرداخت آن عاجز هستند و بر این اساس لازم است اعتباری از محل اعتبارات جاری دستگاه‌های دولتی برای  ارائه مشاوره و کاهش آسیب‌های اجتماعی اختصاص یابد.

وی با بیان اینکه کاهش آسیب‌های اجتماعی در رشد و ارتقای کیفیت در واحدهای تولیدی نیز موثر است، خواستار ورود جدی سرمایه‌گذاران واحدهای تولیدی جهت رفع آسیب‌های اجتماعی کارکنان خود شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای یک دیدار سه روزه به استان رادبیل  رووز چهارشنبه وارد این استان شد.

۳۰۰۶/ ۱۲۵۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =