۱۵۲ کلاس درس فرسوده‌ در بخش زبرخان نیشابور وجود دارد

مشهد- ایرنا- ۳۷ مدرسه با ۱۵۲ کلاس درس فرسوده در بخش زبرخان شهرستان نیشابور وجود دارد که برای بهسازی و تعمیر این کلاس‌ها به حدود ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

رئیس اداره آموزش و پرورش زبرخان نیشابور روز پنجشنبه در نشستی خبری با اعلام این خبر افزود: امسال ۱۱ هزار و ۴۸۲ دانش آموز در مقاطع مختلف بخش زبرخان نیشابور در حال تحصیل هستند که این تعداد نسبت به سال قبل ۳۵۰ نفر افزایش یافته است.
سید مجتبی تاراش گفت: در حال حاضر ۱۲۵ مدرسه با ۵۲ کلاس چند پایه در این بخش وجود دارد که از این تعداد ۱۰ مدرسه خیّرساز است و نیکوکاران تا کنون چهار میلیارد و ۲۷۰ میلیون ریال به آموزش و پرورش این بخش کمک کرده اند.
رئیس اداره آموزش و پرورش زبرخان نیشابور گفت: در این بخش با کمبود ۲۰ معلم در بخش متوسطه و ۵۰ معلم ابتدایی مواجه هستیم و ۱۲ معلم از معلمان این بخش، حق‌التدریسی هستند.
تاراش افزود: هزار ۵۰ نفر نیروی انسانی در آموزش و پرورش بخش زبرخان نیشابور فعالیت می کنند که از این تعداد  ۸۰۰ نفر کادر آموزشی هستند و امسال هیچ نیرویی به آنها اضافه نشده است.
وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۰ طرح عمرانی در آموزش و پرورش این بخش در دست اجراست که شامل هفت نمازخانه و سه مدرسه است.

افزون بر ۱۲۰ هزار دانش آموز در قطب شهید شوشتری به مرکزیت نیشابور در حال تحصیل هستند و این قطب شامل یک معاونت اداره کل، یک مدیریت در نیشابور با سه منطقه در بخش های میان جلگه، زبرخان و سرولایت و یک مدیریت در شهرستان فیروزه است.
مرکز شهرستان ۴۵۰ هزار نفری نیشابور در ۱۲۷ کیلومتری غرب مشهد واقع است.
۹۸۶۹/۱۹۲۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =