ادغان به شکست؛ نتانیاهو برای تشکیل کابینه دست به دامن رقیب خود شد

بیروت- ایرنا- "بنیامین نتانیاهو" نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با اذعان غیرمستقیم به شکست در انتخابات، از "بنی گانتس" رقیب خود برای تشکیل کابینه فراگیر دعوت کرد.

بنابر اعلام رسانه های صهیونیستی، کمیته مرکزی انتخابات رژیم صهیونیستی امروز (پنجشنبه) پایان شمارش آراء انتخابات بیست‌ودومین دوره پارلمان این رژیم (کنست) را اعلام کرد.

بر اساس این نتایج، نتانیاهو یک کرسی کمتر از حزب ائتلاف "آبی و سفید" به رهبری بنی گانتس بدست آورده است، از همین رو از او برای تشکیل کابینه متحد و فراگیر دعوت کرد.

به نوشته روزنامه جروزالم پست، نتانیاهو با انتشار یک پیام ویدئویی به ناتوانی احزاب راست‌گرا در تشکیل یک کابینه ائتلافی اذعان  داشت و ضمن دعوت از گانتس برای دیدار با یکدیگر گفت: پیش از این بر تشکیل کابینه راست‌گرا تاکید داشتم، اما متاسفانه بر اساس نتایج کنونی، این خواسته میسر نمی شود.

وی همچنین تصریح کرد، دلیلی برای برگزاری سومین انتخابات در سال جاری وجود ندارد.

آخرین نتایج اعلام شده از سوی  کمیته مرکزی انتخابات در ساعت ۸ صبح به وقت محلی، نشان می دهد ائتلاف آبی و سفید توانست با مجموع ۲۵.۸۱ درصد کل آراء، تعداد ۳۳ کرسی از پارلمان را از آن خود کند.

حزب لیکود به رهبری  نتانیاهو نیز با مجموع ۲۵.۰۹ درصد آراء توانست ۳۲ کرسی را در کنست بدست آورد.

انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی روز سه شنبه برای انتخاب ۱۲۰ نماینده کنست برگزار شد. تشکیل کابینه نیازمند بدست آوردن ۶۱ کرسی یعنی نصف به اضافه یک است و  چنانچه این تعداد از کرسی ها بدست نیاید راه حل آن تشکیل کابینه ائتلافی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =