۵۳۰ دانش‌آموز و دانشجو در خمین کمک هزینه تحصیلی دریافت می‌کنند

خمین - ایرنا - رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) خمین گفت: ۵۳۰ دانش‌آموز و دانشجوی کم‌بضاعت خمینی خدمات شهریه و کمک هزینه تحصیلی از این نهاد حمایتی دریافت می‌کنند.

«جواد داودی» روز شنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: ۸۰ دانشجو و طلبه بی‌بضاعت خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) این شهرستان نیز مشمول این کمک‌ها بودند که هشت درصد آنان در مقطع دکترا و کارشناسی ارشد، ۷۶ درصد در مقطع کارشناسی و ۱۶ درصد در مقطع کاردانی تحصیل می‌کنند.
وی ادامه داد: یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال برای کمک هزینه لباس، تامین کتاب و نوشت‌افزار و ثبت نام مدرسه ۴۵۰ دانش‌آموز بی بضاعت این شهرستان پرداخت شده است.
رئیس کمیته امداد خمین اظهار داشت: خدمات فرهنگی این نهاد حمایتی به دانشجویان علاوه بر پرداخت کمک هزینه دانشگاه، مشاوره و راهنمایی فردی و گروهی و همچنین ارایه آموزش‌های لازم در قالب برپایی همایش کارگاه آموزشی و کلاس‌های گروهی است. 

وی با اشاره برگزاری مرحله اول جشن عاطفه ها افزود: مردم نوع‌دوست خمین در این مرحله یک میلیارد ریال به دانش‌آموزان کم‌بضاعت شهرستان کمک کردند.

رئیس کمیته امداد خمین تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود در مرحله دوم جمع‌آوری کمک‌های مردمی که در مدارس برگزار می‌شود ارقام کمک مناسب باشد.

شهرستان خمین از توابع استان مرکزی دارای ۱۰۵ هزار نفر جمعیت است که ۹ هزار و ۶۴۲ نفر تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دارند.
/۶۰۱۳/۹۹۳۰