تولید گوجه فرنگی در نیشابور ۲ برابر شد

مشهد- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی نیشابور گفت: در سال زراعی جاری ۵۵ هزار تن گوجه فرنگی از مزارع این شهرستان برداشت شد که نسبت به پارسال ۲ برابر شده است.

محمد علی فرهمند راد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان محصول از سطح یک هزار و ۱۳۰  هکتار مزارع کشاورزی شهرستان برداشت شده و متوسط تولید گوجه فرنگی در هر هکتار حدود ۴۵ تن بوده است.
وی اظهار داشت: امسال محصول گوجه فرنگی به طور متوسط از قرار هر کیلو گرم  هفت هزار ریال به فروش می رسد که در مجموع ۳۸۵ میلیارد  ریال عاید گوجه کاران این شهرستان شده است.
وی گفت: این‌ میزان تولید موجب اشتغالزایی برای چهار هزار و ۴۰۰ نفر بطور مستقیم و ۵۰ هزار و ۸۰۰ نفر به طور غیر مستقیم شده است.
فرهمند راد با بیان اینکه برداشت گوجه فرنگی از اواخر تیر ماه آغاز شده و تا اواسط مهر ماه ادامه دارد افزود: بخشی از گوجه فرنگی تولید شده در این شهرستان به صورت تازه خوری مصرف می شود و مازاد محصول تولیدی برای فرآوری و تبدیل به رب گوجه فرنگی به کارخانه‌های تولید رب نیشابور و سایر شهرستان ها و استان ها صادر می شود.
۹۸ هزار هکتار از وسعت شهرستان نیشابور زیر کشت محصولات زراعی و باغی قرار دارد و ۵۰ هزار نیشابوری در بخش کشاورزی این شهرستان فعالیت دارند.
مرکز شهرستان ۴۵۰ هزار نفری نیشابور در ۱۲۷ کیلومتری غرب مشهد واقع است.
۹۸۶۹/۶۰۵۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =