خوابگاه‌های دانشگاه آزاد ۸۰ هزار ظرفیت دارد

تهران- ایرنا- معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد گفت: خوابگاه‌های دانشگاه آزاد نزدیک به ۸۰ هزار نفر ظرفیت دارد که معمولا هر سال بخش زیادی از این ظرفیت خالی می‌ماند.

حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم کلانتری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا درباره استفاده دانشجویان از خوابگاه‌ها در سال تحصیلی جدید اظهار کرد: خوابگاه‌های دانشگاه آزاد ظرفیت خالی دارد، چراکه دانشجویان بطور معمول در واحدهای شهر و استان خود برای تحصیل در دانشگاه پذیرفته می‌شوند.

وی افزود: دانشگاه درنظر دارد با بومی گزینی دانشجویان هزینه خوابگاه، رفت و آمد و تفاوت‌های فرهنگی را برای دانشجویان به حداقل برساند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ‌آزاد همچنین درباره هزینه خوابگاه های دانشگاه گفت: هزینه خوابگاه در واحدهای مختلف دانشگاه برحسب شرایط و امکانات متفاوت است.

به گفته کلانتری، هزینه خوابگاه دانشگاه آزاد با دانشگاه‌های سراسری متفاوت است؛ چرا که سایر دانشگاه‌ها از دولت برای امکانات در نظر گرفته شده خود اعتبار دریافت می‌کنند، اما دانشگاه آزاد به بخش خصوصی تعلق دارد.

وی خاطرنشان کرد: مبالغ خوابگاه‌های دانشگاه آزاد به گونه‌ای است که فشار چندانی به دانشجو وارد نشود، اما در نهایت هزینه با دانشگاه‌های دولتی متفاوت است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد در ادامه درباره افزایش غذای دانشجویان در سال تحصیلی جدید اظهار کرد: افزایش هزینه غذا، براساس بخشنامه ابلاغ شده از مهر امسال نسبت به سال گذشته افزایش می‌یابد، البته ناگفته نماند که هزینه تمام شده تهیه غذا از دانشجو دریافت نمی شود.

کلانتری افزود: دانشگاه برای توزیع غذای دانشجویی سوبسید پرداخت می کند، اما با توجه به تورم و مشکلات اقتصادی در جامعه امکان ارائه غذا با قیمت سال گذشته وجود نداشت.

وی به مناسب سازی فضاهای دانشجویی در دانشگاه آزاد اشاره کرد و گفت: واحدهای مختلف دانشگاه در تابستان نسبت به آماده سازی فضاهای خوابگاه‌ها، غذاخوری‌ها و سالن‌های ورزشی اقدامات لازم را انجام داده است.

برنامه‌های فرهنگی دانشگاه آزاد

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد در ادامه درباره برنامه‌های فرهنگی دانشگاه برای آغاز سال تحصیلی جدید اظهار کرد: بخشی از برنامه‌های دانشگاه به برنامه های فرهنگی و استقبال دانشجویان جدید الورود مربوط می شود.

به گفته کلانتری، دانشگاه آزاد برای دانشجویان جدیدالورود آیین ویژه ای را برگزار می کند. والدین می توانند دانشجویان را برای ورود به دانشگاه همراهی کنند تا دانشجویان در یک فضای مناسب به دانشگاه وارد شوند و تجربه مناسبی در این خصوص کسب کنند.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه آمادگی برگزاری مراسم‌های مختلف در سال تحصیلی را دارد، یادآور شد: برنامه‌های مختلفی به مناسبت‌های مختلف در دانشگاه برگزار می شود. فعال سازی کانون های فرهنگی و هنری، برگزاری کلاس‌های هلال احمر، مراسم‌ نماز، قرآن و عترت در سال تحصیلی جدید انجام می شود.

کلانتری خاطرنشان کرد: دانشگاه مجموعه فعالیت‌هایی را نیز با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب آماده کرده است که برای فضای جوان و دانشجویی اهمیت بسیاری دارد. این فعالیت‌های مهم و زیرساختی رویکردهای کلان فرهنگی در سال تحصیلی جدید را تشکیل می‌دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =