۸۱ طرح محرومیت‌زدایی در خراسان شمالی افتتاح شد

بجنورد- ایرنا- ۸۱ طرح محرومیت‌زدایی قرارگاه پیشرفت و آبادانی، روز پنجشنبه با حضور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مناطق محروم خراسان شمالی به بهره‌برداری رسید.

آیین افتتاحیه این طرح ها به همراه چندین پروژه بسیج سازندگی که با اعتباری افزون بر ۴۵ میلیارد ریال اجرا شده، در روستای محروم پیربز از توابع شهرستان شیروان در خراسان شمالی برگزار شد.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی سپاه جوادالائمه خراسان شمالی این پروژه ها شامل ۳۳ طرح آبرسانی با اعتبار ۲۴ میلیارد ریال، ۲۱ خانه عالم و اتاقک دیجیتال با اعتبار ۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال و ۹ مسجد روستایی است که با اعتبار سه میلیارد ریال اجرا شده است.

همچنین پنج طرح راه روستایی با اعتبار پنج میلیارد ریال، ساخت سه سیل بند و دیوار ساحلی با اعتبار ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال، هشت مدرسه و مجتمع فرهنگی با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و ساخت ۲ حمام ضدکنه با اعتبار ۳۰۰ میلیون ریال از دیگر پروژه های افتتاحی قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه خراسان شمالی بود.

از مجموع اعتبارات هزینه شده ۱۵ میلیارد ریال توسط دولت، ۲۲ میلیارد ریال آن از محل قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه و هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال آن مشارکت مردمی است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این آیین گفت: با توجه به نظرسنجی‌های مردمی و مشورت انجام شده، اساسی‌ترین مشکل مردم این منطقه مشکل راه ارتباطی است.

سردار سرلشگر پاسدار حسین سلامی افزود: با تقسیم کار انجام شده بین سپاه و استانداری خراسان شمالی، مقرر شد زیرساخت ۳۰ کیلومتر محور روستایی قتلیش تا شهر راز، مرکز شهرستان راز و جرگلان توسط سپاه اجرا و آسفالت آن نیز توسط استانداری انجام شود.

استاندار خراسان شمالی نیز در این آیین گفت: در طول عمر انقلاب، در هر زمان و مکانی که به کمک سپاه لازم بوده، این نهاد ارزشی انقلاب با تمام وجود به میدان آمده و با سازندگی و ازخودگذشتگی، نظام را حفظ کرده است.

محمدعلی شجاعی با بیان اینکه وظیفه ما خدمت به محرومان و رفع مشکلات آنها است، افزود: وقتی حضور آگاهانه مردم در پیوستگی با رهبری و نظام را در تمامی صحنه‌های حساس نظام می بینیم، باز خواهیم دید که چقدر در خدمت به این مردم، عقب هستیم.

سرهنگ ابوالقاسم چمن، فرمانده سپاه جوادالائمه(ع) خراسان شمالی نیز گفت: سهم این استان از ۴۰ هزار پروژه محرومیت‌زدایی کشور، هزار و ۵۶۰ فقره است که ۸۰ پروژه مربوط به قرارگاه پیشرفت و آبادانی در ۹۰ روستای استان در دستور کار است.

استان 863 هزار نفری خراسان شمالی بیش از ۳۰۰ هزار نفر بسیجی دارد.

۳۰۰۷/۵۱۳۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =