۲۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۵
کد خبرنگار: 958
کد خبر: 83481907
۰ نفر

برچسب‌ها

اقدامات سختگیرانه ارتش الجزایر علیه تظاهرکنندگان

تهران – ایرنا-  فرمانده ارتش الجزایر در اقدامی سختگیرانه علیه تظاهرکنندگان، دستور داد نیروهای امنیتی از ورود اتوبوس های حامل تظاهرکنندگان به الجزیره پایتخت جلوگیری کنند.

 به گزارش خبرگزاری فرانسه، "احمد قاید صالح" دیروز (چهارشنبه) در سخنرانی خود تاکید کرد: ملاحظه کردیم که طرف هایی با نیت هایی پلید تلاش می کنند از آزادی رفت و آمد به عنوان ابزاری برای توجیه رفتارهای خطرناک خود استفاده کنند و از طریق ایجاد درگیری با شماری از شهروندان که هر هفته از استان های مختلف به پایتخت می آیند، آسایش شهرروندان را برهم بزنند.

وی با اشاره به این که هدف از این اقدامات آمدن شمار بیشتری از مردم به میدان های عمومی است، تاکید کرد: هدف واقعی آن ها انحراف افکار عمومی با این شیوه های فریبکارانه است لذا دستورات لازم را برای مقابله با این اقدامات صادر کردیم و وسایل نقلیه و اتوبوس هایی که با این اهداف استفاده می شوند، توقیف و جریمه می شوند.

 این اقدام فرمانده ارتش درست ۳ روز بعد از تعیین زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری از سوی "عبدالقادر بن صالح" رییس جمهور موقت صورت گرفت.

الجزایر این روزها شاهد تغییراتی اساسی در ساختار سیاسی کشور است. مردم الجزایر ۳۰ جمعه است که برای اجرای مطالبات خود به خیابان ها می آیند آن ها خواستار کناره گیری تمام قامات دولت قبل هستتند. این تغییرات در پی اعتراض‌های مردمی از سوم اسفند سال گذشته و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری، آغاز شد.

مردم الجزایر به حضور بوتفلیقه در انتخابات ریاست جمهوری برای پنجمین بار متوالی معترض بودند. اتفاقی که سرانجام وی را مجبور کرد تا پس از ۲۰ سال با قدرت خداحافظی کند.

وزارت کشور الجزایر صلاحیت نظارت بر انتخابات را به مرکز مستقل انتخابات واگذار کرد

به گزارش روزنامه "الخبر" الجزایر، وزارت کشور و گروه های محلی صلاحیت نظارت بر انتخابات ریاست جمهوی الجزایر را به مرکز مستقل انتخابات واگذار کردند.

"محمد شرفی" رییس مرکز مستقل انتخابات با اعلام این خبر ضمن آن که این مسؤولیت را یک چالش بزرگ برای خدمت به وطن توصیف کرد، افزود: با برگزاری انتخاباتی شفاف و موفق، فردی با رأی مردم انتخاب خواهد شد که مردم بر درستی و پاکی آن مطمئن هستند.

 رییس جمهوری موقت الجزایر روز دوشنبه اعلام کرد انتخابات ریاست جمهوری این کشور ۲۱ آذر ( ۱۲ دسامبر) برگزار خواهد شد و از مردم خواست در این انتخابات مشارکت جدی داشته باشند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =