ساخت مجتمع فرهنگی هنری قم از محل اعتبارات استانی تصویب شد

قم- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم گفت: با تصویب شورای برنامه ریزی و توسعه استان، ساخت مجتمع فرهنگی و هنری قم از محل اعتبارات استانی تصویب و در گام نخست ۱۲ میلیارد ریال برای ساخت این مجتمع فرهنگی در سال جاری اختصاص یافت.

سید موسی حسینی کاشانی روز پنجشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه در سالن جلسات استانداری افزود: ۵ هزار متر مربع زمین برای احداث کتابخانه مرکزی و مجتمع فرهنگی هنری در خیابان امام خمینی(ره) در این شهر اختصاص یافت.
وی ادامه داد: ساخت کتابخانه مرکزی از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری به قم در دستور کار قرار گرفته که هم اکنون این کتابخانه دارای بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی است.
وی اضافه کرد: با توجه به مراحل پایانی بهره برداری از کتابخانه مرکزی قم، روند احداث مجتمع فرهنگی هنری در این محل در دستور کار قرار گرفت و تمام مراحل قانونی آن برای استفاده از ظرفیت بخش خصوصی به منظور احداث این طرح انجام شد.
حسینی کاشانی ادامه داد: با توجه به اینکه سرمایه گذاران برای ورود به این طرح استقبال لازم را انجام ندادند احداث این طرح از محل اعتبارات استانی در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: احداث این مجتمع فرهنگی و هنری بالغ بر ۱۰۵ میلیارد ریال اعتبار برآورد می شود که با تخصیص به موقع اعتبارات، پیش بینی می شود این مجتمع فرهنگی طی سه سال تکمیل و به بهره برداری برسد.
وی خاطرنشان کرد: در این مجتمع فرهنگی هنری احداث یک پلاتوی تئاتر نیز پیش بینی شده که بعد از استان تهران می تواند به دومین پلاتوی مجهز و مدرن کشور تبدیل شود.
وی جایگاه فرهنگی قم را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: سرانه های فرهنگی استان قم با استانداردهای ملی و جهانی فاصله داشته که باید جبران شود.
کاشانی با انتقاد از کمبود زیرساخت های فرهنگی در قم بیان کرد: کمبود زیرساخت های فرهنگی قم در مقایسه با مقیاس ملی کاملا مشهود و نمایان است.
مجتمع فرهنگی و هنری قم در محدوده هسته مرکزی شهر در خیابان امام خمینی(ره) قم واقع است.
جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با حضور استاندار قم برگزار و آخرین وضعیت پروژه های اداره کل راه و شهرسازی، مشاغل خانگی و همچنین تامین اعتبار مجتمع فرهنگی هنری خیابان امام مورد بررسی قرار گرفت.
۷۴۰۳/ ۶۱۳۳/

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =