صالحی امیری با رییس شورای المپیک آسیا ملاقات کرد

تهران- ایرنا- سومین مجمع عمومی کمیته های ملی المپیک کشورهای آسیای میانه (ایران-ترکمنستان-ازبکستان-قرقیزستان-قزاقستان-تاجیکستان-افغانستان) با حضور شیخ احمد رییس شورای المپیک آسیا مهمان ویژه این اجلاس در شهر نور سلطان قزاقستان برگزار شد.

در این اجلاس مباحث مختلفی همچون مبارزه با دوپینگ، فساد و کلاهبرداری در ورزش و همچنین گسترش ورزش قهرمانی و تعاملات فی مابین کشورهای آسیای میانه در راستای توسعه جنبش المپیک مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در ادامه این نشست پیشنهاد کمیته ملی المپیک ایران مبنی بر برگزاری اولین دوره بازی های کشورهای عضو آسیای میانه مورد استقبال و موافقت تمامی اعضا مجمع قرار گرفت چرا که معتقد بودند پیشنهاد ایران مبنی بر برگزاری این بازی ها، باعث افزایش تعاملات، تبادلات و تجربیات ورزشی و دوستی بین کشورهای عضو و حضور قدرتمندانه آنها در بازیهای آسیایی و المپیک خواهد شد.

شیخ احمد رییس شورای المپیک آسیا نیز که ریاست این اجلاس را برعهده داشتند، ضمن استقبال از پیشنهاد ایران اعلام داشت با توجه به پیشنهاد خوب ایران، بهتر است کارگروهی در این زمینه تشکیل شود تا با جمع بندی نهایی و برنامه ریزی در آینده ای نزدیک شاهد، برگزاری این بازی ها باشیم.

در حاشیه این اجلاس صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک ضمن دیدار با شیخ احمد رییس شورای المپیک آسیا و قدردانی از حمایت های وی از ورزش ایران ابراز امیدواری کرد در آینده ای نزدیک رییس شورای المپیک آسیا سفری به تهران داشته باشد.

در این دیدار شیخ احمد ضمن اشاره به برگزاری مجمع بعدی شورای المپیک آسیا در دوحه ابراز داشت در آن جلسه در خصوص میزبانی نشست مجمع شورای المپیک آسیا در تهران تصمیم گیری خواهد شد.

در حاشیه این اجلاس صالحی امیری دیدارهای سازنده ای با شیخ احمد رییس شورای المپیک آسیا مهمان ویژه اجلاس کمیته های المپیک آسیای میانه، دیدار با نناد لالوویچ رییس فدراسیون جهانی کشتی و دیدار با رییس کمیته ملی المپیک مجارستان که برای رقابت های جهانی کشتی در شهر نور سلطان حضور داشتند و همچنین نشست هایی با روسای کمیته های المپیک قزاقستان، تاجیکستان، قرقیزستان و دبیرکل کمیته ملی المپیک ترکمنستان داشت.

از ایران دکتر صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک و پیمان فخری رییس مرکز نظارت بر تیم های ملی در این اجلاس حضور داشتند.

در ادامه دیدارها و رایزنی با روسای کمیته های ملی المپیک دیگر کشورها رییس کمیته ملی المپیک کشورمان با رییس کمیته ملی المپیک قرقیزستان دیدار و گفتگو کرد.

در ملاقات روسای کمیته های المپیک دو کشور ایران و قرقیزستان رییس کمیته ملی المپیک قرقیزستان ضمن اشاره به جایگاه ورزش ایران در جهان و آسیا عنوان داشت: ایران ظرفیت های بسیار خوبی در ورزش دارد و بسیار علاقه مندیم از این ظرفیت و تجارب ارزشمند استفاده کنیم و قطعا ایران و قرقیزستان می توانند همکاری بسیار خوبی در این زمینه داشته باشند.

سپس صالحی امیری ضمن اشاره به شرایط مطلوب دو کشور برای همکاری و استقبال برای تبادل تجربیات و تعاملات ورزشی از رییس کمیته ملی المپیک قرقیزستان جهت سفر به ایران و بازدید از امکانات ورزشی کشورمان دعوت کرد که مورد استقبال همتای قرقیزستانی قرار گرفت و مقرر شد تا شرایط همکاری ورزشی بیشتری بین دو کشور فراهم شود.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha