۲۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۳۸
کد خبرنگار: 1026
کد خبر: 83481818
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۰۵ هزار ورزشکار در مازندران بیمه هستند

ساری - ایرنا - رییس هیات پزشکی ورزشی مازندران گفت که در حال حاضر ۱۰۵ هزار از ورزشکاران این استان دارای بیمه ورزشی هستند.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، دکتر فرزاد گوهردهی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران از افزایش چهار درصدی بیمه ورزشکاران در سال جاری خبر داد و افزود که ۴۰ درصد از ورزشکاران بیمه وسازماندهی شده را بانوان تشکیل می دهند.

وی در عین حال از کاهش آمار ورزشکاران بیمه شده در سال جاری در برخی رشته های آسیب پذیر همانند کشتی خبر داد و گفت: این در حالیست که این رشته ورزشی به همراه فوتبال و تکواندو بیشترین ورزشکار آسیب دیده را دارند.

رییس هیات پزشکی ورزشی مازندران افزود: برخی از رشته های ورزشی از جمله کارگری هیچ ورزشکار بیمه ای ندارند و در صورت بروز آسیب این هیات ورزشی هیچ مسوولیتی نخواهد داشت.

وی هزینه بیمه هر ورزشکار را حدود ۲۰۰هزار ریال برای یک سال اعلام کرد.

مازندران میزبان نخستین سراسری کنگره پزشکی ورزشی 

گوهردهی همچنین اعلام کرد که نخستین کنگره سراسری رویکرد پزشکی ورزشی در آسیب و سمینار تازه های علوم ورزشی در ساری برگزار می شود.

وی زمان برگزاری این رویداد علمی ورزشی را دهم مهر ماه سال جاری و محورهای آن را آسیب اندامها و ستون فقرات،سیستم اعصاب مرکزی و بازتوانی و مداخله جراحی و تغذیه ورزشی و کنترل وزن اعلام کرد.

او افزود: تاکنون ۵۰ مقاله به این رویداد علمی ارسال شد ‌و  ۱۳۰ نفر نیز برای شرکت در این کنگره اعلام آمادگی کردند.

  ۶۹۸۲/۱۶۵۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =