۲۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۳۱
کد خبرنگار: 1565
کد خبر: 83481788
۰ نفر

برچسب‌ها

معادن سنگ آهن راین آغاز به‌ کار می‌کند

کرمان - ایرنا - نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی از آغاز مجدد فعالیت معادن سنگ آهن راین با شرط به‌کارگیری ۷۰درصد نیروهای بومی این منطقه خبر داد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، محمدرضا پورابراهیمی در نشست بررسی مشکل معدن سنگ آهن نصرت راین با حضور سرپرست معاونت اقتصادی استانداری کرمان، سرمایه گذار خارجی و برخی مسئولان استانی افزود: موضوع به‌کارگیری نیروهای بومی منطقه راین از اولویت های اصلی ما در راه‌اندازی مجدد معادن این منطقه است و تمدید پروانه و ارائه خدمات مانند سوخت و غیره منوط به این مساله است.
وی عنوان کرد: ذخیره قطعی این معدن ۴۵۰ هزار تن است و ۲۰۰ هزار تن دپوی آماده دارد. 
پورابراهیمی با اشاره به سرمایه‌گذاری شرکت چینی در این معدن عنوان کرد: مدیران شرکت تعهد کرده ۷۰ درصد نیروی کار مورد نیاز این معدن را از نیروهای بومی منطقه و بخش انتخاب کنند. 

وی ادامه داد: این شرکت متعهد به راه اندازی کارخانه کنسانتره تا میزان یک میلیون تن ظرفیت طی مدت یک سال شده و افزایش تولید تا میزان مجوز جدید و توسعه اکتشاف باید اقدام کند. 
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: پیگیری‌های لازم از طریق فرمانداری کرمان و بخشداری راین انجام می‌شود و تمام نیروهای کار از طریق بخشداری و موافقت این مرکز انجام می‌شود. 
پورابراهیمی بیان داشت: در صورتی که انفجارهای مرتبط با شرکت منجر به وارد آمدن خسارت به قنات‌های مجاور شود، با تایید کارشناسی، شرکت نسبت به تامین آن اقدام خواهد کرد.

در نشست بررسی مشکل معدن سنگ آهن نصرت راین که با حضور دکتر پورابراهیمی، دهقان سرپرست معاونت اقتصادی استانداری کرمان، بخشدار راین، سرمایه گذار چینی، فرماندار کرمان و دیگر مسئولان در محل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان برگزار و تصمیمات لازم اتخاذ اعتراضهای تعدادی از جوانان راین در خصوص عدم به کارگیری نیروهای بومی مطرح شد.
۳۰۲۹

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =