۲۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۳۸
کد خبرنگار: 958
کد خبر: 83481781
۰ نفر

برچسب‌ها

گوترش از توافق برای تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه خبر داد

 تهران – ایرنا- دبیرکل سازمان ملل متحد اعلام کرد که طرف های سوریه ای در خصوص تشکیل کمیته ای برای تنظیم و تهیه قانون اساسی کشور به توافق رسیده اند.

 به گزارش خبرگزاری فرانسه، "آنتونیو گوترش"  دیروز (چهارشنبه) در کنفرانسی مطبوعاتی در مقر سازمان ملل در نیویورک با ابراز امیدواری از این که این توافق گامی بسیار مهم در حل سیاسی درگیری ها باشد، افزود: "گیر پیترسون" نماینده سازمان ملل در سوریه نیز ملاحظات نهایی را با طرف های سوریه ای اعمال کرده است.

 سازمان ملل ماه هاست تلاش می کند به هدف استفاده از نظرات کارشناسان و نمایندگان جامعه مدنی، این کمیته  ۱۵۰ نفره را که ۵۰ عضو آن را دولت سوریه  و ۵۰ نفر را گروه های مخالف و ۵۰ نفر دیگر را نماینده سازمان ملل در سوریه انتخاب می کند، تشکیل دهد.

اعضا هنوز بر سر اسامی لیست سوم این کمیته به توافق نرسیده اند و این موضوع باعث بروز اختلافاتی میان دمشق و سازمان ملل شده است اما دیپلمات ها می گویند این اختلافات در تابستان امسال کاهش یافته است.

 گروه های مخالف خواهان نوشتن یک قانون اساسی جدید برای سوریه هستند اما دولت سوریه پیشنهاد می دهد که اصلاحاتی در قانون اساسی کنونی صورت گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =