۲۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۱۳
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83481763
۰ نفر

برچسب‌ها

دستگیری متخلفان برداشت غیرقانونی شن و ماسه در رشت

رشت - ایرنا - در گشت و کنترل و پایش مناطق توسط ماموران یگان حفاظت محیط زیست پاسگاه سرمحیط بانی سراوان، یک مورد برداشت غیرمجاز شن و ماسه مشاهده و عاملان آن دستگیر شدند.

حمزه عشوری رئیس اداره حفاظت محیط زیست رشت روز پنجشنبه با اعلام این خبر به ایرنا گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان در گشت و کنترل های شبانه روزی خود ، پایش رودخانه ها را به جهت جلوگیری از تخریب و برداشت های غیر مجاز در اولویت قرار داده که در همین راستا یک مورد از عاملان برداشت های غیرمجاز دستگیر شدند. 
وی ادامه داد: عملیات برداشت تعطیل و ماشین آلات متخلف نیز توقیف شد.
به گفته عشوری، سودجویان غیر مجاز شن و ماسه با تنگ شدن عرصه تخلف بر آنان در این شهرستان در پوشش پرده شب و خیال باطل عدم پیگیری دستگاه های متولی مشغول برداشت شن و ماسه بودند که با دستور کار قرار دادن این مورد برای ماموران یگان حفاظت سرمحیط بانی سراوان، موفق به دستگیری آنان شدیم.
همچنین ماموران یگان حفاظت پاسگاه سر محیط بانی سراوان شهرستان رشت طی گشت و کنترل های روزانه خود در حاشیه تالاب انزلی (در حد فاصل روستای جیرسر باقرخاله ) موفق به کشف وضبط دو قبضه اسلحه شدند. 
به گفته عشوری، در پی تعقیب و گریزهای انجام شده، دو متخلف که در حاشیه تالاب مشغول به شکار بودند، پس از رویت محیط بانان ضمن متواری شدن دو قبضه اسلحه شکاری خود را مخفی کرده که اسلحه ها توسط محیط بانان کشف و ضبط شد.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه فصل شکار پرندگان هنوز شروع نشده ، اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رشت گشت و کنترل مداوم از عرصه های مختلف را در دستور کار دارد.

۲۰۰۷/۷۲۹۲/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =