۲۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۳۶
کد خبرنگار: 2962
کد خبر: 83481717
۰ نفر

برچسب‌ها

ساخت یک واحد پرورش ۷۵۰ راسی گاوشیری در ابرکوه آغاز شد

یزد - ایرنا - در آیینی با حضور نماینده مردم شهرستان‌های ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهریز در مجلس شورای اسلامی، بخشدار مرکزی و جمعی از مسئولان ساخت یک واحد پرورش گاو شیری در روستای فراغه بخش مرکزی ابرکوه آغاز شد.

مسئول امور دام جهاد کشاورزی ابرکوه روز پنجشنبه درحاشیه این آیین به خبرنگار ایرنا گفت: ساخت این واحد تولید شیر باظرفیت ۳۷۵ راس مولد(۷۵۰ راس کل گله) با ۱۲۵ میلیارد ریال سرمایه گذاری توسط سرمایه گذار بخش خصوصی آغاز شده است.

جواد شمس افزود: این پروژه دامپروری که کمتر یکسال به اتمام می رسد، در زمان بهره برداری علاوه بر تولید ۱۳ تن شیر در روز، زمینه اشتغال ۳۰ نفر را فراهم می‌کند.

وی ادامه داد: سال گذشته با پرداخت ۲۰میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری به هشت دامدار، تولید روزانه ۵۰ تن شیر در سال گذشته در این شهرستان به ۷۰ تن در روز افزایش یافته است.

مسئول اموردام جهاد کشاورزی ابرکوه ادامه داد: با ظرفیت‌هایی که برای پرورش گاو شیری در ابرکوه فراهم شده و تکمیل پروژه‌های پرورش گاو شیری توسط سرمایه گذاران، تولید روزانه شیر در این شهرستان به ۱۰۰ تن در روز قابل افزایش است.

شمس اضافه کرد: این شهرستان با وجود کم‌آبی و تبعات ناشی از تداوم ۲ دهه پدیده خشکسالی در حوزه دامداری و کشاورزی ظرفیت‌های بالایی برای ایجاد اشتغال و تولید فرآورده‌های لبنی و دامی به روش نوین دارد.

وی بیان کرد: ابرکوه، رتبه دوم تولید محصولات دامی استان یزد را در اختیار دارد و دامداران سالانه ۱۶۰ هزارتن فرآورده‌های مختلف دامی و لبنی تولید و روانه بازار مصرف می کنند.

مسئول امور دام جهاد کشاورزی ابرکوه همچنین از ایجاد یک واحد فرآوری لبنی با ظرفیت ۲۰۰ تن شیر در روز توسط بخش خصوصی خبرداد و تصریح کرد : با بهره برداری از این واحد تولیدی در سال آینده، ابرکوه به قطب تولید فرآورده های لبنی استان تبدیل خواهد شد.

شمس ادامه داد: هم‌اکنون ۶۰۰ واحد دامداری صنعتی و نیمه‌صنعتی در ابرکوه فعال است که نه‌تنها بستر مناسبی برای سرمایه‌گذاری، بلکه برای ایجاد اشتغال افراد جویای کار را فراهم کرده است.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

۷۵۴۰/ ۶۰۱۴/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =