کتابخانه نیویورک میزبانی از مراسم سعودی را لغو کرد

تهران – ایرنا - «کتابخانه عمومی نیویورک» در پاسخ به انتقادها و فشارهای گروه‌های حقوق بشری برنامه میزبانی از مراسم «بنیاد محمد بن سلمان بن عبدالعزیر» (میسک) را لغو کرد.

به گزارش گاردین، کتابخانه عمومی نیویورک روز چهارشنبه در توئیتی نوشت که به دلیل «نگرانی عمومی» دیگر میزبان مراسم «بنیاد محمد بن سلمان بن عبدالعزیر» (میسک) نخواهد بود.
محمد بن سلمان ولیعهد سعودی که این بنیاد به اسم او نامگذاری شده است، موسس و رئیس هیات میسک به شمار می‌آید. این بنیاد در حوزه آموزش، رسانه‌های دیجیتال، فناوری و فرهنگ و هنر فعالیت می‌کند.
نهادها و گروه‌های حقوق بشری در اعتراض به سابقه حقوق بشری عربستان خواستار لغو مراسم این نهاد در کتابخانه عمومی نیویورک شده بودند. این اعتراض‌ها در آستانه اولین سالگرد قتل «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول و همچنین در سایه جنگ ریاض علیه یمن صورت گرفت.
«کنت راث» مدیر اجرایی «دیده‌بان حقوق بشر» تصمیم بن سلمان برای برگزاری یک مراسم در کتابخانه عمومی نیویورک را تلاشی برای ترمیم وجهه خود توصیف کرد و در توئیتی نوشت: نمی‌خواهم به ولیعهد سعودی کمک کنم که همزمان با مجمع عمومی سازمان ملل با برگزاری یک مراسم بزرگ در کتابخانه عمومی نیویورک سابقه حقوق بشری بسیار بد خود را ترمیم کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =