۲۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۶:۴۷
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 83481637
۰ نفر

برچسب‌ها

دادگاه تونس با آزادی نامزد ریاست جمهوری از زندان مخالفت کرد

تهران – ایرنا – دادگاه تونس با آزادی «نبیل القروی» کاندیدای راه یافته به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور از زندان مخالفت کرد.

به گزارش روز پنجشنبه اسکای نیوز، کامل بن مسعود وکیل القروی با اعلام این خبر گفت: قاضی ابلاغ کرد که موضوع آزادی موکلش در اختیارات و صلاحیت او نیست.

کمیساریای عالی مستقل انتخابات تونس سه شنبه گذشته اعلام کرد که «قیس سعیّد» و «نبیل القروی» پس از کسب اکثریت آراء به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور راه یافتند.

بر اساس اعلام کمیساریای عالی انتخابات تونس، سعیّد با کسب یک میلیون و ۱۲۵ هزار و ۳۶۴ رأی معادل ۱۸.۴ درصد از مجموع آراء و القروی با کسب ۵۲۵ هزار و ۵۱۷ رأی معادل ۱۵.۵۸ درصد از مجموع آرای اخذ شده، به دور دوم انتخابات این کشور راه یافتند.

نبیل القروی ۵۶ ساله یک میلیاردر تونسی است که از خلال تاسیس شبکه تلویزیونی نسمه در تونس شهرتی برای خود رقم زده است، وی با تولید برنامه قروی در برابر قروی (قروی به معنای روستایی است) در سال ۲۰۰۷ جنجالی در تلویزیون تونس به پا کرد.

القروی یک چهره سیاسی یا یک چهره دانشگاهی مانند رقیبش السعید نیست، او را بیشتر می توان یک چهره جنجالی توصیف کرد، حال او توانسته است از طریق شبکه تلویزیونی خود از پشت میله های زندان برنامه های تبلیغاتی خود را اداره و آرای مردم را جلب کند.

۲۳ آگوست سال میلادی جاری (۱ شهریور) پلیس تونس، علی القروی را به اتهام پولشویی دستگیر کرد، اتهامی که سخنگوی القروی آن را به طور کامل رد کرده است.

حاتم الملیکی سخنگوی القروی در گفت و گو با شبکه الجزیره توضیح داد: اتهام پولشویی به القروی صحت ندارد، او یک زندانی سیاسی است، پارلمان هم چندی پیش سعی داشت با تصویب قانونی از کاندیداتوری وی در انتخابات ریاست جمهوری جلوگیری کند که البته موفق نشد.

هنوز سرنوشت القروی در صورت پیروزی در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری تونس مشخص نیست.

بعد از درگذشت "الباجی قاید السبسی" رییس جمهوری سابق این کشور، مقرر شد انتخابات ریاست جمهوری زودتر از موعد مقرر و در ۲۴ شهریور (۱۵ سپتامبر) برگزار شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =