۲۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۸:۲۵
کد خبرنگار: 933
کد خبر: 83481609
۲ نفر

برچسب‌ها

۵.۲ مگاوات برق‌کرمان از طریق انرژی‌خورشیدی تامین می‌شود

کرمان - ایرنا - به گفته معاون دیسپاچینگ (فراسنج کنترل شبکه )و فوریت‌های شرکت توزیع برق شمال کرمان هم اینک ۵.۲ مگاوات برق این استان از طریق انرژی خورشیدی تامین می‌شود.

حسین علیزاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون ۱۵۴ کیلووات سامانه خورشیدی در ساختمان‌های اداری و با مشارکت مشترکان با اعتبار هشت هزار و ۴۷۰ میلیون ریال در حوزه برق شمال استان به بهره برداری رسیده است.

وی تصریح کرد: در راستای بهره‌گیری و گسترش انرژی پاک تا پایان سال ۹۷ بیش از ۱۰۵ نیروگاه خورشیدی در شمال کرمان راه اندازی شده است.

معاون امور دیسپاچینگ و فوریت های شرکت توزیع برق شمال کرمان اظهار داشت: اعمال پایش و کنترل لحظه ای بار و پایداری شبکه، خاموشی‌های با برنامه و رفع نواقص احتمالی درشبکه که منجر به قطع برق و حادثه می‌شود در این مرکز انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه  تعداد مشترکین شرکت توزیع برق شمال استان کرمان بیش از ۶۲۰هزار مشترک است افزود: تغذیه‌ مشترکین از۳۲ پست فوق توزیع عمومی و با ۲۶۵ فیدر فشار متوسط انجام می‌شود.
علیزاده گفت: بار پیک حادث شده در شب شرکت توزیع برق شمال استان در تابستان سال‌جاری ۷۴۸ مگاوات بوده است.

وی  ادامه داد: در مرکز دیسپاچینگ کنترل، تمامی خطوط فشار متوسط مانیتور و رصد میشود و وظیفه‌ اصلی این قسمت تامین برق پایدار و مطمئن برای مشترکین است.
معاون امور دیسپاچینگ و فوریت های شرکت توزیع برق شمال کرمان بیان کرد: در ۱۶ واحد مراکز فوریتهای برق  و دیسپاچینگ بیش از  ۳۰۰ نیروی اجرایی ونظارتی بصورت شبانه روزی مشغول به فعالیت هستند.
وی تصریح کرد: مشترکین برای ارتباط با شرکت توزیع برق و بیان مشکلات می‌توانند با مراکز فوریتهای برق با تلفن ۱۲۱ تماس گرفته ودرخواست انها بررسی ومرتفع می شود.
علیزاده با اشاره به نصب تجهیزات هوشمند وکلیدهای اتوماسیون وآشکارساز بر روی شبکه‌ برق افزود: با نصب این تجهیزات روی شبکه و استفاده از گروههای خط گرم درشبکه منجر به کاهش۲۳درصدی خاموشی ها درسال ۹۷ شده است.

وی با بیان اینکه امسال به رغم گرمای هوا هیچ خاموشی ناشی از کمبود برق نداشتیم بیان کرد: همکاری مردم، کشاورزان و صنایع با مدیریت مصرف سبب شد تا در تابستان امسال بدون هیچ گونه خاموشی از پیک عبور کنیم.
علیزاده با اشاره به مصرف غیرمجاز برق در حاشیه‌ شهر کرمان گفت: بیشترین حجم فعالیت اتفاقات عملیات برق که منجر به خاموشی‌های سنگین می‌شود مربوط به حاشیه‌ شهر است که برق غیرمجاز استفاده می‌کنند و مصرف بی‌رویه دارند.

"دیسپاچینگ یکی از مهمترین فراسنج‌های کنترلی  شبکه، فرکانس می باشد که تغییرات آن نمایانگر تغییر در فرایند تولید و مصرف است و به همین مناسبت از عوامل بسیار مهم در بهره‌برداری و کنترل وضعیت شبکه است". 

۷۴۳۷/ ۵۰۵۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =