انتقال زائران اربعین چهارمحال و بختیاری به مرزها ساماندهی شود

شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به استقبال مردم از پیاده روی اربعین حسینی، خواستار ساماندهی در انتقال زائران اربعین به مرزها شد.

به گزارش ایرنا، اقبال عباسی شامگاه چهارشنبه در شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری تاکید کرد:‌ هم‌اینک انتقادات فراوانی به شرکت‌ها و پایانه‌های مسافربری استان در خصوص سفرهای زیارتی کربلا وارد است و این مهم از مطالبات فعالان سفرهای اربعین حسینی در چهارمحال و بختیاری است.

عباسی تصریح کرد:‌ به منظور رفع مشکلات موجود در این بخش و تسریع در روند ساماندهی انتقال زائران اربعین حسینی نشستی تخصصی بین مسئولان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، پلیس راه و مدیرات مرتبط برگزار و در این خصوص تصمیم‌گیری شود.

وی یادآور شد: ‌مدیران کل و مسئولان مرتبط باید گزارش اقدامات صورت گرفته در خصوص ساماندهی انتقال زائران اربعین حسینی را در شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری ارائه دهند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس چهارمحال و بختیاری نیز گفت:‌ تدوین دانشنامه دفاع مقدس در این استان آغاز شده که البته نیازمند اعتبار است.

منوچهر ذوالفقاری تاکید کرد:‌ برای تدوین این دانشنامه کارگروه علمی تشکیل خواهد شد.

وی اظهار داشت:‌ در روند تکمیل دانشنامه دفاع مقدس چهارمحال و بختیاری از توان سازمان‌های نظامی بهره‌گیری می‌شود.

ذوالفقاری تصریح کرد:‌ این دانشنامه پس از تدوین به صورت الکترونیکی، مکتوب و چندرسانه‌ای در اختیار علاقه‌مندان قرار داده خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری نیز گفت:‌ اقدامات لازم برای بازگشایی مدارس در قالب پروژه مهر صورت گرفته است.

فرحناز قائدامینی تاکید کرد:‌ هم‌اینک تعمیر و تجهیز مدارس چهارمحال و بختیاری در حال انجام است.

وی افزود: امسال تمامی بخاری‌های نفتی مدرسه‌های چهارمحال و بختیاری جمع‌آوری خواهد شد.

قائدامینی تصریح کرد:‌ امسال کتاب‌های درسی مورد نیاز دانش‌آموزان چهارمحال و بختیاری از طرق ۳۰۰ کتاب‌فروشی و مدرسه توزیع می‌شود.

وی یادآور شد: در سال‌جاری ۲۸ میلیارد ریال برای خرید وسایل ورزشی مورد نیاز مدرسه‌های چهارمحال و بختیاری هزینه شده که با آغاز تحصیلی در قالب کاروان نشاط و پویایی در مدارس توزیع خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: ‌امسال ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای سرانه مدرسه‌های روزانه و ۹ میلیارد ریال به حساب مدرسه‌های شبانه‌روزی استان واریز شد.

وی گفت:‌ برای سال تحصیلی جدید ۳۸۱ سرباز معلم و مربی پیش‌دبستانی در چهارمحال و بختیاری جذب شده است.

قائدامینی تاکید کرد: ۹ هزار نفر از دانش‌آموزان چهارمحال و بختیاری هنوز در سامانه نام‌نویسی نشده‌اند که برای ثبت‌نام این تعداد پیگیری‌ها ادامه دارد.

به گزارش ایرنا، سال گذشته بیش از ۱۲ هزار نفر از چهارمحال و بختیاری در پیاده روی اربعین حسینی از نجف تا کربلا شرکت کردند.

۷۳۶۲/۲۰۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =