۲۷ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۳۰
کد خبرنگار: 2986
کد خبر: 83481556
۰ نفر

برچسب‌ها

ترامپ منکر گزینه جنگ در مواجهه با ایران شد

نیویورک- ایرنا- رئیس جمهوری آمریکا منکر گزینه جنگ در مواجهه با ایران شد و تایید کرد دستور داده است تحریم‌های اضافی بیشتری علیه مردم ایران اعمال شود.

دونالد ترامپ بعدازظهر چهارشنبه در حالی که در کنار رابرت او برایان مشاور جدید امنیت ملی خود ایستاده بود، در پاسخ به اینکه این تحریم‌ها شامل چه مواردی است، افزود: تا 48 ساعت دیگر اعلام خواهد شد.

وی درباره اینکه آیا احتمال حمله هوایی علیه ایران وجود دارد، افزود: خواهید دید چه می شود. ما گزینه های زیادی داریم، هم گزینه نهایی و هم گزینه های کمتر از آن وجود دارد. ما در موقعیت قدرتمندی قرار داریم.

رئیس جمهوری آمریکا با انکار اینکه معنای گزینه نهایی حرکت به سمت جنگ است، گفت: نه من درباره این گزینه نهایی صحبت نکردم.

محمد جواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به پیام توئیتری ترامپ که از دستور خود برای افزایش تحریم‌ها علیه مردم ایان خبر داده بود، گفت: آمریکا عمدا شهروندان عادی را هدف قرار می دهد.

وی افزود: تشدید جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایرانی ها... دونالد ترامپ به وزیر خزانه داری خود دستور داد "بطور قابل ملاحظه ای تحریم ها علیه کشور ایران را افزایش دهد!" این کار اعتراف به این است که آمریکا عمدا شهروندان عادی را هدف قرار می دهد: تروریسم اقتصادی، غیرقانونی و غیر انسانی. جنگ و ترور را متوقف کنید. امنیت برای همه.
ادعای ترامپ برای افزایش تحریم را می توان ناشی از استیصال کاخ سفید در مواجهه با حملات اخیر انصار الله یمن علیه منابع درآمدی رژیم سعودی که صرف خرید میلیاردها دلار سلاح آمریکایی برای بمباران مردم بی گناه این کشور می شود، دانست.

ویزای هیات ایرانی

دونالد ترامپ درباره این که آیا رئیس جمهوری روحانی هفته آینده به نیویورک خواهد آمد یا خیر، گفت: من واقعا نمی دانم. این به آنها مربوط می شود.

وی که نمی دانست دلیل این سوال چیست وقتی متوجه شد که آمریکا تا کنون ویزای ورود آنها را صادر نکرده است، افزود: آنچه که به من مربوط می شود، به آنها اجازه ورود خواهم داد.

رئیس جمهوری آمریکا در حالی که از بسیاری از پیمان های بین المللی از جمله برجام و همچنین نهادهای سازمان ملل متحد خارج شده است، این سازمان را بسیار مهم دانست و ادامه داد: این سازمان یک ظرفیت فوق العاده است و نمی خواهم مانع از آمدن کسی شوم اگر آنها بخواهند.

انتخابات رژیم صهیونیستی

ترامپ همچنین درباره انتخابات رژیم صهیونیستی از خبرنگاران سوال کرد که آیا کسی آخرین اطلاعات را در اختیار دارد و گفت: به طور معمول نباید زودتر از رئیس جمهوری این اطلاعات را داشته باشید.

وی ادامه داد: رقابت ها بسیار نزدیک است و ما با اسرائیل رابطه خوبی داریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =