تکمیل آرامستان دارالسلام قم بدون دلایل قانونی متوقف‌شده است

قم ـ ایرنا ـ رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: تکمیل آرامستان دارالسلام این شهر با صرف ۵۰ میلیارد ریال هزینه، بیش از چهار سال است که بدون دلایل قانونی و حقوقی متوقف‌شده است.

عبدالله جلالی عصر چهارشنبه در جلسه کارگروه زیربنایی، توسعه روستایی، عشایری، شهری و آمایش سرزمین و محیط‌زیست افزود: این هزینه میلیاردی متعلق به مردم قم بوده، اما مشخص نیست که چرا این طرح که تمامی فرآیندهای کارشناسی آن طی شده اکنون متوقف‌شده است.

وی تکمیل و بهره‌برداری از این آرامستان را مطالبه شهروندان دانست و گفت: شهرداری قم برای نگهداری از کارهای انجام‌شده در این آرامستان ازجمله فضای سبز آن در حال هزینه است و ما انتظار داریم که اجرای این طرح در کارگروه امور زیربنایی استان پیگیری شود.

عملیات احداث آرامستان دارالسلام در ضلع جنوب شرقی جمکران از سال ۹۳ آغازشده و پس از هزینه کرد اعتبارات و انجام برخی عملیات‌های اجرایی، تکمیل این طرح متوقف‌شده است.

گازرسانی به روستای امامزاده اسماعیل(ع) انجام شود

معاون امور عمرانی استانداری قم نیز در این جلسه با اشاره به درخواست متقاضیان سرمایه‌گذاری برای اخذ زمین و تغییر کاربری‌ها، از موافقت این کارگروه خبر داد و گفت: روستای امامزاده اسماعیل(ع) دارای جمعیت شناور زیادی است و گازرسانی به این روستا باید انجام شود.

روستای امامزاده اسماعیل(ع) از توابع بخش کهک شهرستان قم بوده و از مناطق توریستی استان به‌ویژه در فصل تابستان به شمار می‌آید.

محسن بهشتی با اشاره به ادغام کارگروه‌های تخصصی استان، از تشکیل سه گروه کاری ذیل کارگروه امور زیربنایی خبر داد و افزود: این گروه‌ها با توجه به حجم زیاد کارها تشکیل‌شده تا مراجعان و سرمایه‌گذاران برای انجام کارهای خود با معطلی مواجه نشوند.

بر اساس آیین‌نامه جدید مصوب هیات وزیران در ۱۲ خردادماه سال جاری، ۱۲ کارگروه تخصصی زیرمجموعه شورای برنامه‌ریزی استان‌ها در چهار کارگروه ادغام‌شده است.

۸۱۴۶ / ۱۱۷۵

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =