۲۷ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۳۲
کد خبرنگار: 750
کد خبر: 83481491
۰ نفر

برچسب‌ها

استاندار سمنان : بهسازی بافت قدیمی مجن ضروری است

شاهرود - ایرنا - استاندار سمنان گفت : با توجه به پلکانی بودن بافت قدیم شهر مجن ، بهسازی و بازسازی آن برای جذب گردشگر بیشتر ضروری است.

علیرضا آشناگر  چهارشنبه در سفر ۲ روزه به شاهرود پس از بازدید از سد مجن و همچنین آبشار تنگه داستان در نشست هم اندیشی با اعضای شورای اسلامی شهر مجن شرکت کرد.

استاندار سمنان  در این نشست با بیان اینکه شهر مجن دارای اقلیم خوبی بوده و از باغ های خوبی برخودار است، افزود: شهرداری مجن باید به سمتی حرکت کند که حتی از یک متر بافت قدیمی نگذرد و بهسازی و بازآفرینی شهر را که موجب جذب گردشگر می شود را در اولویت کاری خود قرار دهد.

وی جذب گردشگر را مستلزم رعایت حداقل استانداردها دانست و تصریح کرد: در این شهر  آب روان و  فضای سبز موجود بوده و باید طراحی هایی در خانه های مسکونی شود تا جلوه بیشتری برای جذب گردشگران ایجاد کند.

آشناگر از تخصیص یک میلیارد ریال برای بهسازی و بازسازی بافت های قدیمی به شهرداری مجن خبر داد و افزود: چشم انداز آبشار تنگه داستان فوق العاده است اما جاده دسترسی باید مرمت شده و همچنین از کارهای سلیقه ای همچون ایجاد سازه های خشن جلوگیری و بیشتر به فضاسازی طبیعی روی آوده شود.

استاندار سمنان تصریح کرد: با مدیر کل گردشگری استان هماهنگ شده در صورت ارائه طرح مطالعاتی تا پایان سال اعتباری درخصوص بهسازی فضای آبشار مجن در نظر گرفته شود.

وی ارایه آموزش عمومی برای مردم از سوی اداره میراث فرهنگی را ضروری خواند و اظهار داشت: برای جذب بیشتر گردشگر باید نوع  خدمات دهی به مسافران را آموزش داده و از این فرصت برای رشد شهر مجن استفاده کرد.

آشناگر، عرضه محصولات صنایع دستی و کشاورزی به گردشگران را یکی از راه های کسب درآمد دانست و ابراز داشت: محصولات صنایع دستی ، لبنی و کشاورزی روستاهای اطراف هم با ایجاد بازارچه هایی در این شهر گردشگری می تواند به فروش برسد.

استاندار سمنان با اشاره به دیدار معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: امروزه با فناوری های جدید می توان محصولات باغی مقاوم به سرما از جمله سیب و زردآلو تولید کرد.

وی از شهرداری مجن خواست که چند تن از باغداران را به فرمانداری معرفی کند تا با هماهنگی لازم ، آموزش هایی در شرکت های دانش بنیان برای تغییر الگوی کشت فراگیرند.

آشناگر یکی از اولویت های توسعه استان را کشت گلخانه ای خواند.

وی بعد ازاین نشست با خانواده سه شهید سید علی اصغر، سید محمود و سید محسن میر کریمی در روستای قلعه نوخرقان دیدار و از مادر این شهیدان تجلیل کرد و  از مساعدت برای راه اندازی کارخانه ماکارونی و همچنین گازرسانی به مرکز پرورش شترمرغ در این روستا خبر داد.

استاندار سمنان  به مقبره شیخ ابوالحسن خرقانی در روستای قلعه نو خرقان رفته و ادای احترام کرد.

بازدید از کارگاه تولیدی پوشاک ورزشی صدف در شهر کلاته خیج  و همچنین بازدید از اقامتگاه بومگردی چشمه مراد از دیگر برنامه های این سفر بود.

علیرضا آشناگر شامگاه چهارشنبه در نشست شورای اسلامی شهر کلاته خیج حاضر شد و از اختصاص ۲ میلیارد ریال اعتبار برای راهسازی شهر کلاته خیج و روستای خیج خبر داد.

وی با بیان اینکه مبلغ یک میلیارد ریال هم برای احیای قنات های این شهر در نظر گرفته شده ، افزود: شهر کلاته خیج یکی از شهرهای استان است که مردمان پرکار و با انگیزه ای داشته و این شهر می تواند الگوی خوبی برای دیگر شهر ها باشد.

استاندار سمنان در سفر دو روزه به شهرستان شاهرود فردا در نشست شورای شهر بسطام شرکت می کند سپس برای بازدید از رویان به این منطقه عزیمت خواهد کرد.

۱۰۲۳/۶۱۶۷

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها