۲۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۰۲
کد خبرنگار: 2161
کد خبر: 83481425
۰ نفر

برچسب‌ها

گلستان در آخرین روز تابستان بارانی می‌شود

گرگان - ایرنا - مدیرکل هواشناسی گلستان گفت: آسمان استان پس از چند روز هوای پایدار همراه با افزایش دما، از روز یکشنبه و در آخرین روز فصل تابستان بارانی می‌شود.

نوربخش داداشی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نقشه های پیش یابی هواشناسی نفوذ زبانه های سامانه پرفشار و تقویت جریانات مرطوب و خنک شمالی را نشان می دهند که با همراهی امواج کم دامنه از تراز میانی جو تا روز پنجشنبه ، موجب افزایش ابر و بارش پراکنده بویژه در نواحی کوهستانی می شود. 

وی بیان کرد: از پنجشنبه تا بعد از ظهر شنبه جوی نسبتا پایدار بر استان حاکم است اما از شنبه شب و روز یکشنبه مجددا با نفوذ زبانه پرفشار، استان شاهد افزایش ابر، بارش باران، کاهش دما، وزش باد نسبتا شدید و مواج بودن دریا است.

مدیرکل هواشناسی گلستان افزود: امروز و فردا در نتیجه فعالیت سامانه گرم و پایدار، هوای استان ۳ درجه گرم‌تر خواهد شد.

داداشی همچنین به پیش بینی میزان بارش های گلستان در پاییز امسال اشاره کرد و گفت: تحلیل و ارزیابی از نقشه ها نشان می دهد بارش‌های گلستان در پاییز ۹۸ در حد نرمال است اما انتظار می رود در آبان ماه بارش ها کمی بیش از حد متوسط باشد.

به گفته وی در آذرماه به غیر از مناطق جنوب غربی که بارشها نرمال خواهد بود، در سایر نقاط کاهش ۵ تا ۱۰ میلیمتری بارش را پیش بینی می کنیم اما در مجموع در طول سه ماهه پاییز بارش ها در حد طبیعی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =