۴۱ برنامه درسی دانشگاه فنی و حرفه‌ای به روزرسانی شد

تهران - ایرنا - رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای به روز رسانی ۴۱ برنامه درسی، تشکیل شورای مستقل برنامه ریزی و گسترش آموزش های فنی و حرفه‌ای را از جمله مهمترین اقدامات صورت گرفته این دانشگاه در یک سال اخیر عنوان کرد.

به گزارش روز چهارشنبه دانشگاه فنی و حرفه ای، ابراهیم صالحی عمران در دیدار صمیمی با اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری ضمن ارائه گزارشی از جایگاه، مسائل، موفقیت‌ها، چالش ها و مشکلات این دانشگاه، گفت: دانشگاه فنی و حرفه ای طی یکسال اخیر در مسیر توسعه، پیشرفت و تعالی گام برداشت که در اولین و مهمترین قدم، تشکیل شورای مستقل برنامه ریزی و گسترش آموزش های عالی فنی و حرفه ای و بروز رسانی ۴۱ برنامه درسی کاردانی پیوسته از جمله فعالیت های ذکر شده است.

صالحی عمران عنوان کرد: دانشگاه فنی و حرفه ای با  ۱۷۳ دانشکده و آموزشکده، بیش از ۲۰۰ هزار دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی، ۸۷۹ نفر کادر آموزشی هیات علمی و بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ کارگاه و آزمایشگاه در سراسر کشور نقش بسیار مهمی در آماده سازی نیروهای ماهر که توانایی تطبیق توانمندی های خود با بازار کسب و کار را داشته باشند، دارد که این مهم نیازمند ایجاد زیر ساخت های لازم از جمله بکارگیری و بروزرسانی تجهیزات کارگاهی و آزمایشگاهی مطابق با فناوری های جدید است.

لزوم تربیت نیروهای حرفه ای

در ادامه جهانگیری نیز با تاکید بر لزوم جهت‌گیری آموزشی در کشور باید به سمت تربیت نیروهای حرفه‌ای و کارآمد گفت: این دانشگاه در صورت حرکت در مسیر و مأموریت تعریف شده می تواند خدمات بزرگی به کشور داشته باشد. به رغم تعداد فراوان مراکز آموزشی و دانشگاهی و تربیت نیروی انسانی تحصیل کرده، اما به دلیل فقدان مهارت‌های لازم در فارغ التحصیلان، امکان جذب این افراد در بنگاه های اقتصادی فراهم نیست.

وی افزود: ارتباط دوسویه ای ما بین صنایع و دانشگاه فنی و حرفه ای باید ایجاد گردد تا ضمن استفاده از ظرفیت های مشترک، کارگاه ها و آزمایشگاه های گسترده دانشگاه فنی و حرفه ای در سراسر کشور در اختیار صنایع قرار گیرد تا ضمن بروز رسانی و نوسازی تجهیزات، اساتید و دانشجویان با تکنولوژی های روز دنیا آشنا شوند.

معاون اول رئیس جمهوری گفت: نرخ بیکاری در میان فارغ التحصیلان دانشگاهی کشور بالا است و این موضوع به دغدغه ای برای خانواده ها تبدیل شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =