۲۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۵۸
کد خبرنگار: 2256
کد خبر: 83481404
۲ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

گفت و گوهای کاری چین و آمریکا در حاشیه هشدارهای ترامپ

پکن- ایرنا- در شرایطی که دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا بار دیگر به چین برای رسیدن به توافق تجاری هشدار داده است، هیات های کاری دو کشور برای گفت و گو آماده می شوند.

هیاتی به ریاست «لیایو مین» معاون وزیر دارایی چین این هفته به آمریکا می رود تا با مقام های این کشور درباره جزییات توافق تجاری گفت و گو کند و همزمان مقدمات گفت و گوهای رسمی دو کشور را آماده کند.

این سفر در واقع زمینه سازی برای دیدار مقام های ارشد تجاری دو کشور در ماه اکتبر است ریاست هیات بعدی چین را برای مذاکرات توافق نهایی تجاری در آمریکا «لیو خه» معاون نخست وزیر چین برعهده خواهد داشت.

دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا در حالی که طرفین برای گفت و گو آماده می شوند به چین هشدار داده است خود را برای توافق پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا آماده کند.

وی افزوده است چین نباید خود را معطل کند و منتظر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بماند در غیر این صورت یکی از بدترین معامله های تاریخی تجاری در انتظارش خواهد بود با سخت ترین تصمیم گیری ها که پکن تاکنون تجربه نکرده است.

رسانه های گروهی چین از جمله خبرگزاری شینهوا و تلویزیون مرکزی این کشور و حتی شبکه های اجتماعی، این روزها سکوت اختیار کرده اند و بجز انتشار خبر مربوط به اعزام هیات چینی به آمریکا مطالب دیگری از این رسانه ها منتشر نشده است.

ترامپ گفت چینی ها تصور می کنند من پیروز انتخابات هستم و می دانند که به آسانی دوباره رییس جمهور خواهم شد اما به آنها گفته ام که فکر نکنند باید تا بعد از انتخابات صبر کنند زیرا معامله آن زمان برایشان به مراتب بدتر خواهد بود.

شی جین پینگ رییس جمهوری خلق چین که به مناطق مرکزی کشور سفر کرده است بدون اشاره به درگیری تجاری کشورش با آمریکا گفت که ما بزرگترین قطب تولید دنیا هستیم اما باید با ابداعات توان تولید را باز هم افزایش دهیم و یک اقتصاد واقعی قوی ایجاد کنیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =